Olsztyn24 - Miejski Portal Informacyjny, Olsztyn, wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

www.Olsztyn24.com
17:27
31 marca 2015
Imieniny: Beniamina, Balbiny
R E K L A M A
P O L E C A M Y
Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A

Newsroom24 Finanse

ico ico red. | 2010-08-24 19:40 | Rozmiar tekstu: A A A
Są pieniądze na rekultywację terenów przy ul. Knosały
ico
Przy ul. Knosały na „rekultywację” czekają nie tylko grunty
„17 sierpnia przyznaliśmy Gminie Olsztyn dotację na Rekultywację terenu poprzemysłowego dawnej gazowni leżącej przy ul. Knosały w Olsztynie” – poinformował w piśmie olsztyński ratusz Jerzy Swatoń, dyrektor Departamentu Ochrony Ziemi w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Umożliwi to do końca przyszłego roku zrekultywowane prawie pół hektara ziemi nad Łyną. - Wreszcie możemy oczyścić ten urokliwy zakątek w centrum miasta – zapowiada prezydent Olsztyna.

Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał Olsztynowi dofinansowanie w formie dotacji na rekultywację terenu nad Łyną przy ul. Knosały. - To kwota prawie 4 milionów złotych – uzupełnia prezydent. Dofinansowanie to prawie 80% wartości przedsięwzięcia. Zakończenie prac planuje się na 31 grudnia 2011 r. – Jest to także data osiągnięcia efektu ekologicznego – dodaje Zdzisław Zdanowski, dyrektor wydziału środowiska.

W 2008 roku zakończył się projekt MAGIC, który obejmował badania na terenie byłej gazowni przy ul. Knosały. Projekt składał się z sześciu pakietów zadaniowych. Pakiety 1 - 4 obejmowały techniczne działania w czterech obszarach badawczych, w których występowały zanieczyszczone wody podziemne. Pakiety 5 i 6 dotyczyły wdrażania proponowanej metodologii i procedur zarządzania środowiskiem przez administrację samorządową.
R E K L A M A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Adres e-mail autora
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Sondaż
Patronem ul. Obiegowej powinien zostać:
Stefan Bołoczko
Marian Bublewicz
Zbigniew Religa
inny kandydat
RSS | Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek