Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
13:54
25 października 2016
Imieniny: Darii, Bonifacego
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A

Co? Gdzie? Kiedy?

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych (sala 48) | Olsztyn, ul. Parkowa 1
» DKF „Za”: projekcja filmu „Zatrzymać”
Rozpoczęcie: Czwartek, 27-10-2016 o godz. 19:00 | Zakończenie: Czwartek, 27-10-2016 ok. godz. 20:31
Maxime i Mélanie pochodzą z całkowicie normalnych i tzw. dobrych domów. Mają dopiero po piętnaście lat, ale nie mogą wytrzymać bez siebie ani minuty i planują wspólne życie. Maxime ma bardzo sprecyzowane plany: marzy mu się kariera zawodowego piłkarza, na co ma spore szanse. Pewnego dnia jego świat się rozsypie, kiedy Mélanie zajdzie w ciążę. Dla rodziców Maxime`a ważniejsze będzie to, co powiedzą sąsiedzi. Niespełnione marzenia oraz tęsknota za życiem zwykłego nastolatka również nie ułatwią podjęcia tej najtrudniejszej w życiu decyzji. Dramatyczna historia pary nastolatków, opowiedziana z męskiego punktu widzenia.

Reżyseria: Guillaume Senez
Produkcja: Belgia/Szwajcaria/Francja 2015
Gatunek: komedia 91 min.
Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej (sala koncertowa) | Olsztyn, ul. Pana Tadeusza
» Bal Wszystkich Świętych
Rozpoczęcie: Piątek, 28-10-2016 o godz. 10:00 | Zakończenie: Piątek, 28-10-2016 ok. godz. 11:00
Na bal zaprasza Przedszkole Miejskie nr 37 w Olsztynie.
Dom „Gazety Olsztyńskiej” | Olsztyn, Targ Rybny 1
» Herbatka u Pieniężnych
Rozpoczęcie: Piątek, 28-10-2016 o godz. 10:00 | Zakończenie: Piątek, 28-10-2016 ok. godz. 11:00
Spotkania kończące cykl imprez z okazji 130.lecia powstania „Gazety Olsztyńskiej” (1886–1939). Jednocześnie jest to włączenie się w obchody Roku Henryka Sienkiewicza i akcji wspólnego czytania „Quo vadis”, książki której fragmenty drukowane były w latach 1900–1901 na łamach gazety.
OPNT (bud. BK) | Olsztyn, ul. Trylińskiego 1
» Spotkanie informacyjne nt. konkursów unijnych dla firm
Rozpoczęcie: Piątek, 28-10-2016 o godz. 10:00 | Zakończenie: Piątek, 28-10-2016 ok. godz. 12:30
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Parki naukowo technologiczne i Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego zapraszają na spotkanie informacyjne na temat konkursów unijnych dla firm, organizowanych przez PARP w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.

Na spotkaniu przedsiębiorcy dowiedzą się z jakich funduszy na rozwój krajowy i zagraniczny będą mogli skorzystać w najbliższym czasie.

Bezpłatna rejestracja na http://spotkaniedlafirmparp.evenea.pl/
Planeta 11 | Olsztyn, al. Piłsudskiego 38
» Warsztaty interpersonalne „Nawigator”
Rozpoczęcie: Piątek, 28-10-2016 o godz. 15:00 | Zakończenie: Piątek, 28-10-2016 ok. godz. 19:00
Moje mocne strony, czyli jak stworzyć „Kreatywne CV”

Bezpłatne warsztaty interpersonalne „Nawigator” prowadzone przez doświadczonych trenerów w Bibliotece Planecie 11. Uczestnicy będą mogli podnieść swoje kompetencje w takich tematach jak „Sztuka autoprezentacji” czy „Moje mocne strony”. Bibliotekarze zachęcają do wzięcia udziału.

Jesteś osobą bezrobotną lub szukającą pracy? Nie wiesz jak się zachować podczas rozmowy kwalifikacyjnej? A może nie znasz swoich mocnych i słabych stron, masz problem z napisaniem niebanalnego CV, chcesz podnieść swoje kompetencje… te warsztaty są dla Ciebie!

Udział w zajęciach pozwoli uczestnikom na uporządkowanie informacji o swoich kwalifikacjach, doświadczeniach życiowych, realnych umiejętnościach, zdolnościach i zainteresowaniach, co jest pomocne podczas przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz sporządzania życiorysu i listu motywacyjnego.

Program obejmuje również symulację rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Szkolenie ma przede wszystkim charakter warsztatowy, wzbogacony zagadnieniami z zakresu psychologii, socjologii i sztuki teatralnej. Wiedzę i umiejętności nabywane podczas poszczególnych modułów szkolenia uczestnicy utrwalają poprzez ćwiczenia praktyczne – zarówno indywidualne jak i grupowe – takie jak odgrywanie scenek, przygotowanie prezentacji czy praca z kamerą.

Liczba miejsc ograniczona! O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesłać na adres: kamila@mbp.olsztyn.pl lub tel. 89 535 44 88.

Osoba do kontaktu: Kamila Radzimińska-Arczak.
NOK Galeria Pod Belką | Nidzica, ul. Zamkowa 2
» Otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Waszczuka
Rozpoczęcie: Piątek, 28-10-2016 o godz. 18:00 | Zakończenie: Piątek, 28-10-2016 ok. godz. 19:00
Andrzej Waszczuk pochodzi z Kwiecewa, mieszka w Dobrym Mieście. Z wykształcenia jest elektrykiem, wykonuje zawód stolarza użytkowego i artystycznego. Wykonał m.in. ikonostas do cerkwi greckokatolickiej w Olsztynie.

Jego prawdziwą pasją jest fotografia. „Fotografie wykonuje człowiek, nie sprzęt. Ja decyduję, co jest w kadrze i jeżeli nie potarafiłbym znaleźć ciekawego ujęcia, to żaden aparat by mi w tym nie pomógł”. W pracy fotografa Waszczuk posługuje się techniką analogową. Cały proces dotyczący powstawania zdjęcia, począwszy od naświetlania aż po wywołanie na papierze wykonuje samodzielnie. „Jestem niezbyt zdyscyplinowany, jeśli chodzi o zasady kompozycji, moją fotografią rządzi światło”. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w Świątkach, Dobrym Mieście, Radzionkowie, Margantinie (Włochy), Chateauroux (Francja), Nidzicy, Olsztynie. Laureat konkursów fotograficznych, m.in. „Turystyczne odkrywanie Warmii” (2007). Jego książka „Warmia. Ptasi raj” zajęła pierwsze miejsce w konkursie rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na najlepsze wydawnictwo promujące Warmię, Mazury i Powiśle (2011). Drugą jego pasją jest malarstwo olejne.
Sala kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemena | Olsztyn, ul. Okopowa 1
» Koncert grup Święto Zmarłych i Nagrobki
Rozpoczęcie: Piątek, 28-10-2016 o godz. 20:00 | Zakończenie: Piątek, 28-10-2016 ok. godz. 22:00
Święto Zmarłych – kapela biesiadna, którą tworzą umarli muzycy toruńskiego podziemia. Muzyka grupy, biorąca się z przekory i trupiego jadu, obfituje w dość żywotne odniesienia do psychodelii, folku, bluesa czy techno. W 2015 roku ukazał się debiutancki album zespołu „Pośpiewaj ze mną”. W tym roku kolejny, zatytułowany „Jak się bawicie“, którego znaczna część została zarejestrowana w jednym z mazurskich gospodarstw. Poszczególne partie nagrywano w piwnicy i stodole. Pojawiły się również nagrania terenowe, które znacznie poszerzyły zakres brzmieniowy nowych kompozycji.

Nagrobki – duet tworzą Maciej Salamon (gitara, śpiew) i Adam Witkowski (perkusja, śpiew). Jak podpowiada nazwa grupy – teksty piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Natomiast muzyka jest mieszanką wielu wpływów – od starego polskiego big beatu, przez gitarowy noise, zimną falę, po wczesny black metal. W grudniu 2015 roku band wydał drugą płytę zatytułowaną „Stan Prac”.
Kamienica Naujacka | Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3
» XXI Dni Bretanii: Koncert grupy Man Ro
Rozpoczęcie: Sobota, 29-10-2016 o godz. 18:00 | Zakończenie: Sobota, 29-10-2016 ok. godz. 19:00
W programie francuskie i polskie utwory Jacka Giszczaka – pochodzącego z Lublina autora tekstów, kompozytora, poety, powieściopisarza, tłumacza literatury francuskiej i frankofońskiej. Przełożył 30 książek z języka francuskiego. Tłumaczył m. in. Aleksandra Dumas, Blaise’a Cendrarsa, Michela Houellebecqa, Jeana Geneta oraz piszących po francusku pisarzy z Konga, Beninu, Haiti. Przekłada francuskojęzyczną poezję dla „Literatury na Świecie”. W 2010 roku został pierwszym laureatem przyznawanej przez Miasto Warszawę i Agorę nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za przekład reportażu Jeana Hatzfelda „Strategia antylop”.
Olsztyn, Pl. Jana Pawła II
» 663. urodziny Olsztyna
Rozpoczęcie: Poniedziałek, 31-10-2016 o godz. 16:00 | Zakończenie: Poniedziałek, 31-10-2016 ok. godz. 19:00
Tradycyjne urodziny miasta, czyli kolejna rocznica założenia Olsztyna.

Program:

» 16.00 (plac Jana Pawła II - przed ratuszem)
– uroczyste odegranie hymnu „O Warmio moja miła”
– urodzinowy tort

» 17.00 (ratusz – sala 219)
– otwarcie wystawy „50-lecie Harcerskiego Klubu Turystycznego KŁOBUK”
– wręczenie podziękowań dla koordynatorów i przyjaciół akcji „Olsztyn. Aktywnie!”
– koncert Michała Sołtana*

* Pasjonat muzyki, wokalista, autor tekstów, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Na koncertach jako one man band wykorzystuje Loop Station, aranżując na żywo akompaniament przy użyciu wielu instrumentów.)
Aula I LO | Olsztyn, ul. Mickiewicza 6
» XXI Dni Bretanii na Warmii i Mazurach
Rozpoczęcie: Piątek, 04-11-2016 o godz. 12:00 | Zakończenie: Piątek, 04-11-2016 ok. godz. 13:00
Występ dwuosobowego francuskiego teatru ruchu Societe de Petites Idees z Bretanii w sztuce o miłości pt. Cow Love.

Aktorzy: Nanda Suc i Frederico Robledo. Mało słów, dużo ruchu scenicznego.
Planeta 11 | Olsztyn, al. Piłsudskiego 38
» Warsztaty interpersonalne „Nawigator”
Rozpoczęcie: Sobota, 05-11-2016 o godz. 09:00 | Zakończenie: Sobota, 05-11-2016 ok. godz. 15:00
Sztuka autoprezentacji, prezentacji i wystąpień publicznych.

Bezpłatne warsztaty interpersonalne „Nawigator” prowadzone przez doświadczonych trenerów w Bibliotece Planecie 11. Uczestnicy będą mogli podnieść swoje kompetencje w takich tematach jak „Sztuka autoprezentacji” czy „Moje mocne strony”. Bibliotekarze zachęcają do wzięcia udziału - zostały ostatnie wolne miejsca.

Jesteś osobą bezrobotną lub szukającą pracy? Nie wiesz jak się zachować podczas rozmowy kwalifikacyjnej? A może nie znasz swoich mocnych i słabych stron, masz problem z napisaniem niebanalnego CV, chcesz podnieść swoje kompetencje… te warsztaty są dla Ciebie!

Udział w zajęciach pozwoli uczestnikom na uporządkowanie informacji o swoich kwalifikacjach, doświadczeniach życiowych, realnych umiejętnościach, zdolnościach i zainteresowaniach, co jest pomocne podczas przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz sporządzania życiorysu i listu motywacyjnego.

Program obejmuje również symulację rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Szkolenie ma przede wszystkim charakter warsztatowy, wzbogacony zagadnieniami z zakresu psychologii, socjologii i sztuki teatralnej. Wiedzę i umiejętności nabywane podczas poszczególnych modułów szkolenia uczestnicy utrwalają poprzez ćwiczenia praktyczne – zarówno indywidualne jak i grupowe – takie jak odgrywanie scenek, przygotowanie prezentacji czy praca z kamerą.

Liczba miejsc ograniczona! O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesłać na adres: kamila@mbp.olsztyn.pl lub tel. 89 535 44 88. Osoba do kontaktu: Kamila Radzimińska-Arczak.
CEiIK | Olsztyn, ul. Parkowa 1
» XXI Dni Bretanii na Warmii i Mazurach
Rozpoczęcie: Sobota, 05-11-2016 o godz. 18:00 | Zakończenie: Sobota, 05-11-2016 ok. godz. 19:00
Występ dwuosobowego francuskiego teatru ruchu Societe de Petites Idees z Bretanii w sztuce o miłości pt. Cow Love.

Aktorzy: Nanda Suc i Frederico Robledo. Mało słów, dużo ruchu scenicznego.
Planeta 11 | Olsztyn, al. Piłsudskiego 38
» Wielka Gra w Planecie 11 - eliminacje
Rozpoczęcie: Poniedziałek, 07-11-2016 o godz. 16:30 | Zakończenie: Poniedziałek, 07-11-2016 ok. godz. 17:30
Wielka Gra to coroczny turniej, organizowany w Planecie 11, w którym mogą się sprawdzić miłośnicy literatury. W ubiegłych latach tematem przewodnim był m.in. Hobbit lub Igrzyska Śmierci. W tym roku bibliotekarze jako głównego bohatera wybrali Harry`ego Pottera. Eliminacje odbędą się 7 listopada, zaś wielki finał 19 listopada. | więcej »
Centrum Polsko-Francuskie | Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 39 (I p.)
» XXI Dni Bretanii na Warmii i Mazurach
Rozpoczęcie: Środa, 09-11-2016 o godz. 18:00 | Zakończenie: Środa, 09-11-2016 ok. godz. 19:00
Otwarcie wystawy fotografii „Kuszela w Rennes” Macieja Kuszeli.
Filharmonia Warmińsko-Mazurska | Olsztyn, ul. Głowackiego 1
» Koncert jubileuszowy Kwartetu Smyczkowego Avista
Rozpoczęcie: Czwartek, 10-11-2016 o godz. 19:00 | Zakończenie: Czwartek, 10-11-2016 ok. godz. 20:00
Koncert z okazji 10-lecia wspólnej pracy artystycznej. W programie utwory klasyczne jak i niespodzianki z zaproszonymi gośćmi.
HWS Urania | Olsztyn, al. Piłsudskiego 44
» Wielka Gala Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze
Rozpoczęcie: Niedziela, 13-11-2016 o godz. 18:00 | Zakończenie: Niedziela, 13-11-2016 ok. godz. 19:00
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE.
Urząd Miasta (sala 219) | Olsztyn, Plac Jana Pawła II 1
» Wykłady dla seniorów
Rozpoczęcie: Wtorek, 15-11-2016 o godz. 12:30 | Zakończenie: Wtorek, 15-11-2016 ok. godz. 13:30
Dr nauk med. Piotr Kocbach, specjalista chorób zakaźnych, z wykładem na temat chorób odkleszczowych.
Planeta 11 | Olsztyn, al. Piłsudskiego 38
» Wielka Gra w Planecie 11 - finał
Rozpoczęcie: Sobota, 19-11-2016 o godz. 12:00 | Zakończenie: Sobota, 19-11-2016 ok. godz. 13:00
Wielka Gra to coroczny turniej, organizowany w Planecie 11, w którym mogą się sprawdzić miłośnicy literatury. W ubiegłych latach tematem przewodnim był m.in. Hobbit lub Igrzyska Śmierci. W tym roku bibliotekarze jako głównego bohatera wybrali Harry`ego Pottera. Eliminacje odbędą się 7 listopada, zaś wielki finał 19 listopada. | więcej »
Miejska Biblioteka Publiczna – Planeta 11 | Olsztyn, al. Piłsudskiego 38
» Teatr przy Stoliku
Rozpoczęcie: Poniedziałek, 21-11-2016 o godz. 18:00 | Zakończenie: Poniedziałek, 21-11-2016 ok. godz. 19:00
Jerzy Szczudlik – Ostatnia rola

Czytają: Marian Czarkowski, Marcin Kiszluk
Starostwo Powiatowe | Olsztyn, Plac Bema 5
» Sesja Rady Powiatu w Olsztynie
Rozpoczęcie: Piątek, 25-11-2016 o godz. 12:00 | Zakończenie: Piątek, 25-11-2016 ok. godz. 14:00
Sesja Rady Powiatu w Olsztynie
Auditorium Maximum | Olsztyn, ul. Wojska Polskiego 13
» „Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”
Rozpoczęcie: Sobota, 26-11-2016 o godz. 13:00 | Zakończenie: Sobota, 26-11-2016 ok. godz. 16:00
Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci „Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”, w którym głównymi bohaterami są olbrzymie bańki mydlane. Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów, które zabierze was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów.

Odbędą się 2 spektakle, o godz. 13.00 i 15.00

Bilety dostępne są na http://teatrbaniek.pl/kup-bilet oraz Eventim, eBilet, Tickepro, Bilety24, Biletyna i w salonach EMPIK
Hotel Park | Olsztyn, ul. Warszawska 119
» Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita
Rozpoczęcie: Sobota, 03-12-2016 o godz. 08:45 | Zakończenie: Sobota, 03-12-2016 ok. godz. 13:00
Wykłady poprowadzą:

» lek. med. Anna Woś-Zaniewska - Niestandardowa terapia nieswoistych chorób zapalnych jelit. czym są badania kliniczne?
» lek. med. Adam Daukszewicz - Żywienie enteralne jako forma leczenia nieswoistych chorób zapalnych jelit
» mgr inż. Anna Hinburg (dietetyk) - Szkoła zdrowego żywienia
» mgr piel. Ewa Jackowska - Opieka nad stomią
» mgr Sylwia Kawałko (logopeda) - Ćwiczenia logopedyczne, a zaburzenia połykania
» Katarzyna Miciuła (coach zdrowia, trener rozwoju osobistego) - Wybrane metody radzenia sobie ze stresem.
123
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS obrazek| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo Urzędu Miasta logo Powiatu Olsztyńskiego logo MOK logo WBP logo BWA logo FWM logo MWiM logo MBP logo OPiOA