Olsztyn24 - Miejski Portal Informacyjny, Olsztyn, wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

www.Olsztyn24.com
02:53
27 marca 2015
Imieniny: Ernesta, Jana
R E K L A M A
P O L E C A M Y
Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A

Newsroom24 Inwestycje

ico ico red. | 2010-10-19 18:27 | Rozmiar tekstu: A A A
Rusza modernizacja Placu Konsulatu Polskiego
Plac marzeń
ico
Prezydent Olsztyna i prezes firmy Prasbet podpisują umowę | Więcej zdjęć »
- Spełniły się nasze marzenia – powiedział Janusz Lorenz, były wojewoda i senator, podczas podpisywania umowy na wykonanie modernizacji Palcu Konsulatu Polskiego. - Jestem wzruszony – dodał Andrzej Sassyn, honorowy prezes Towarzystwa Miłośników Olsztyna.

Dziś (19.10) podpisano umowę z wykonawcą modernizacji placu Konsulatu Polskiego. - Firma PRASBET, która ma na modernizację placu 90 dni, sprawdziła się w Olsztynie, dlatego cieszę się z naszej kolejnej współpracy – mówił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Koszt wykonania inwestycji wynosi ponad 2 mln zł, ale 400 tys. zł przekaże na ten cel marszałek województwa – dodał prezydent.

Głównym założeniem inwestycji było stworzenie spójnej przestrzeni o charakterze reprezentacyjnym, podkreślającej wyjątkowość znajdującej się na nim Kolumny Orła Białego, ale jednocześnie przyjaznej mieszkańcom i ciekawej w odbiorze. Takiej przestrzeni, w której będzie miejsce na organizację imprez o charakterze patriotycznym, ale również takiej, gdzie będzie się chętnie przychodziło na spacery i na odpoczynek.
R E K L A M A
W części północnej i wschodniej placu znajdą się tablice o charakterze edukacyjnym i pamiątkowym. Otwarta płaska przestrzeń placu da swobodę przy organizacji różnego rodzaju imprez.

Prace przy modernizacji placu Konsulatu Polskiego rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Natomiast do końca zbliżają się prace modernizacyjne na placu Jana Pawła II. Robotnicy weszli też na Plac Solidarności, który także ulegnie przebudowie. Konsekwencją rozpoczącia modernizacji najważniejszych olsztyńskich placów będzie też i to, że tegoroczne wojewódzkie uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się w Parku Jakubowo, pod pomnikiem Bohaterów Walk o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne Warmii i Mazur. 
Z D J Ę C I A
fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Adres e-mail autora
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
Sondaż
Patronem ul. Obiegowej powinien zostać:
Stefan Bołoczko
Marian Bublewicz
Zbigniew Religa
inny kandydat
RSS | Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek