22:45 18 kwietnia 2024 Imieniny: Alicji, Bogusławy

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Dariusz Sułkowski | 2010-12-31 18:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Naki Olsztyn najlepsze w Wojewódzkim Halowym Turnieju Sylwestrowym

NAKI Olsztyn, zwycięzcy sylwestrowego turnieju | Więcej zdjęć »

W czwartek (30.12) w olsztyńskiej Uranii odbył się Wojewódzki Turniej Sylwestrowy Młodzików (rocznik 1998) w piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn.

W pierwszej fazie drużyny zostały podzielone na dwie grupy (obowiązywał system każdy z każdym). Zespół trenera Sułkowskiego rozpoczął rywalizacje w grupie od zwycięstwa z UKS 34 4-0. Bramki w tym meczu strzelali Bartek Salwowski as. Tomasz Panek, Marek Pilipienko as. Przemek Rybkiewicz, Adam Zgliński as. Sebastian Sikorski oraz Marek Pilipienko as. Tomasz Panek.

W kolejnym meczu nasza drużyna ponownie strzeliła cztery bramki. Drużynie nie udało się zachować czystego konta, zespół Warmii II strzelił nam 2 gole.

W ostatnim meczu grupowym Naki Olsztyn spotkał się z zespołem OKS Olsztyn. Mecz w naszym wykonaniu nie był zbytnio udany, już w pierwszej minucie straciliśmy dwie bramki i pogoń nie dała zbytniego efektu. Strata kolejnej bramki spowodowała nerwowość w naszych poczynaniach. Po chwili gra wyrównała się, a nasz zespół przejął inicjatywę strzelając bramkę. Strzelcem bramki, po podaniu Adama Zglińskiego, okazał się Bartek Salwowski. Po upływie kolejnych minut, do głosu znowu doszli zawodnicy OKS Olsztyn, strzelając kolejne dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 5-1 dla OKS-u.
Po tym meczu trener Darek przeprowadził męską rozmowę z drużyną, zadania postawione zostały jasno - „mecz z OKS to wpadka, do końca wszystko wygrywamy”. Zespół już do końca nie przegrał i dotrzymał danego słowa.

W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z GKS Wikielec, mecz był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie chciała stracić bramki. W 8 minucie meczu sfaulowany w polu karnym został Marek Pilipienko, sędzia podyktował rzut karny. Pewnym strzelcem karnego okazał się Tomasz Panek. Ta bramka dała nam awans do finału. W wielkim finale UKS Naki Olsztyn pokonał zespół Sokoła Ostróda 2:1, zdobywając główne trofeum po bramkach Przemysława Rybkiewicza i Adama Zglińskiego.