08:34 29 marca 2024 Imieniny: Eustachego, Wiktoryna

wb | 2012-10-29 13:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianki z sukcesami wystartowały w MP Karate Kyokushin

Olsztyńskie zawodniczki z trenerem Markiem Wieczorkiem | Więcej zdjęć »

W minioną sobotę (27.10) w Krakowie zakończyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wzięło udział 162. zawodników z 42. klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowały trzy zawodniczki: Aleksandra Wieczorek, Karolina Słota i Sylwia Firlej. Olsztynianki sukcesami zakończyły start w mistrzostwach.

Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Wieczorek, która wywalczyła tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji kata (układy). O jeden stopień niżej na podium stanęły jej koleżanki. Karolina Słota i Sylwia Firlej zdobyły brązowe medale mistrzostw w walkach reżyserowanych.

Jak ocenia trener olsztynianek, Marek Wieczorek, występ w Krakowie należał do udanych, co dobrze wróży przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się 8 grudnia w Belgradzie.