11:21 28 marca 2024 Imieniny: Anieli, Jana

Marek Wieczorek | 2012-12-12 01:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianka z medalem Mistrzostw Europy Juniorów Karate Kyokushin

Z prawej Aleksandra Wieczorek, w środku trener Marek Wieczorek | Więcej zdjęć »

W rozegranych 8 grudnia 2012 r. w serbskiej miejscowości Smederevo pod Belgradem Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin IKO wzięło udział ponad dwieście zawodniczek i zawodników z piętnastu krajów Europy, w tym Rosji, Izraela i Kazachstanu. Zawody jak zwykle zdominowane zostały przez stuosobową ekipę zawodników z Rosji, którzy imponowali przygotowaniem fizycznym, technicznym i wolicjonalnym.

Ekipa polska zdobyła łącznie 9 medali. Na podium ME Juniorów po raz drugi znalazła się Aleksandra Wieczorek z Olsztyna zdobywając w konkurencji KATA (układy kobiet 17-18 lat) 2. miejsce. Tym samym powtórzyła sukces z ubiegłego roku.

Kolejni „medalowi” zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego, to Angelika Rejterada, która wywalczyła 3. miejsce w konkurencji KUMITE (walki kobiety 14-15 lat kat. do 55 kg) oraz Jakub Smokowski - również 3. miejsce w KUMITE (mężczyźni 16-17 lat kat. pow. 75 kg) - oboje z Olecka.

Imprezę zakończył mecz Japonia - Serbia, czyli dwie emocjonujące walki stoczone przez zawodników z Serbii i Japonii. Pierwszą wygrał zawodnik gospodarzy, a drugą gość z Kraju Kwitnącej Wiśni.