Olsztyn24 - Miejski Portal Informacyjny, Olsztyn wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

www.Olsztyn24.com
strona używa plików cookie | więcej »
10:42
21 października 2014
Imieniny: Hilarego, Urszuli
R E K L A M A
P O L E C A M Y
Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
U R Z Ą D   M I A S T A   I N F O R M U J E
 

Newsroom24 » Głos Ludu

ico ico SP 32 | 2012-12-20 23:02 | Rozmiar tekstu: A A A
Jasełka w SP 32
ico
Jasełka w SP 32 (fot. SP 32 - wszystkie) / Więcej zdjęć »
Od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 32 w Olsztynie organizowane są jasełka. To jest właśnie zaleta małej, osiedlowej szkoły, w której dzieci wraz ze swoimi rodzinami i nauczycielami tworzą „małą ojczyznę”. Dzięki temu wiele tradycji jest pielęgnowanych. Dzięki temu wszyscy czujemy się rodziną.

W tym roku również odbyło się piękne przedstawienie. Wspaniałe dekoracje, doskonały nastój, ale przede wszystkim przekazywane emocje. Wszak jasełka to opowieść o narodzeniu Jezusa. I nieistotne jest czy ktoś wierzy, czy nie – te święta i ich cała oprawa sprawiają, że wszyscy czują podniosły nastrój.

Dzieci z klas III c i III b, które występowały w jasełkach, bardzo przeżywały swoje role. Nie mniej od nich przeżywali je rodzice i dziadkowie. Dopiero będąc uczestnikiem tych wydarzeń można zrozumieć jak wielką siłę i moc maja Święta Bożego Narodzenia,  jak wielkie towarzyszą im emocje i jak ważna jest rodzinna więź. Każdy pamięta z dzieciństwa, ze swojego domu rodzinnego, ze swojej szkoły, jak ten czas oczekiwania na Boże Narodzenie był przeżywany. I oto kolejne pokolenie wciela się w postaci z pamiętnej Nocy Betlejemskiej.
R E K L A M A
Odgrywane przez dzieci sceny sprzed ponad dwóch tysięcy lat przeplatane były kolędami. Nie ma chyba nikogo, kto nie poczułby magicznej ich mocy – przepięknej harmonii słów i melodii. Komu bowiem nie robi się ciepło na sercu słysząc „Bóg się rodzi...”, albo „Cicha noc...”, „Lulajże Jezuniu”, czy też „Wśród nocnej ciszy”, albo „Dzisiaj w Betlejem”?

Tak też było i dzisiaj, kiedy te przepiękne kolędy rozbrzmiewały. Warto jest robić takie przedstawienia, warto jest się trudzić, aby te chwile zostały na zawsze.

Bożena Kwiatkowska-Butrym
Waldemar Szklarz
Jolanta Szwedyk
- nauczyciele SP 32 w Olsztynie
Z D J Ę C I A
fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka
Newsroom24
Komentarze [1]
~aa / 2012-12-22 13:22
Oczywiście - najlepsza szkoła. Wiem to od lat. Wiele cennych inicjatyw, atmosfera prawdziwie rodzinna. Gratuluję.
Dodaj komentarz
Autor komentarza
Adres e-mail autora
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Sondaż
Patronem ul. Obiegowej powinien zostać:
Stefan Bołoczko
Marian Bublewicz
Zbigniew Religa
inny kandydat
RSS Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek