Olsztyn24 - Miejski Portal Informacyjny, Olsztyn, wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

www.Olsztyn24.com
23:10
28 marca 2015
Imieniny: Anieli, Jana
R E K L A M A
P O L E C A M Y
Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A

Newsroom24 Głos Ludu

ico ico SP 32 | 2012-12-20 23:02 | Rozmiar tekstu: A A A
Jasełka w SP 32
ico
Jasełka w SP 32 (fot. SP 32 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 32 w Olsztynie organizowane są jasełka. To jest właśnie zaleta małej, osiedlowej szkoły, w której dzieci wraz ze swoimi rodzinami i nauczycielami tworzą „małą ojczyznę”. Dzięki temu wiele tradycji jest pielęgnowanych. Dzięki temu wszyscy czujemy się rodziną.

W tym roku również odbyło się piękne przedstawienie. Wspaniałe dekoracje, doskonały nastój, ale przede wszystkim przekazywane emocje. Wszak jasełka to opowieść o narodzeniu Jezusa. I nieistotne jest czy ktoś wierzy, czy nie – te święta i ich cała oprawa sprawiają, że wszyscy czują podniosły nastrój.

Dzieci z klas III c i III b, które występowały w jasełkach, bardzo przeżywały swoje role. Nie mniej od nich przeżywali je rodzice i dziadkowie. Dopiero będąc uczestnikiem tych wydarzeń można zrozumieć jak wielką siłę i moc maja Święta Bożego Narodzenia,  jak wielkie towarzyszą im emocje i jak ważna jest rodzinna więź. Każdy pamięta z dzieciństwa, ze swojego domu rodzinnego, ze swojej szkoły, jak ten czas oczekiwania na Boże Narodzenie był przeżywany. I oto kolejne pokolenie wciela się w postaci z pamiętnej Nocy Betlejemskiej.
R E K L A M A
Odgrywane przez dzieci sceny sprzed ponad dwóch tysięcy lat przeplatane były kolędami. Nie ma chyba nikogo, kto nie poczułby magicznej ich mocy – przepięknej harmonii słów i melodii. Komu bowiem nie robi się ciepło na sercu słysząc „Bóg się rodzi...”, albo „Cicha noc...”, „Lulajże Jezuniu”, czy też „Wśród nocnej ciszy”, albo „Dzisiaj w Betlejem”?

Tak też było i dzisiaj, kiedy te przepiękne kolędy rozbrzmiewały. Warto jest robić takie przedstawienia, warto jest się trudzić, aby te chwile zostały na zawsze.

Bożena Kwiatkowska-Butrym
Waldemar Szklarz
Jolanta Szwedyk
- nauczyciele SP 32 w Olsztynie
Z D J Ę C I A
fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka fotka
Komentarze [1]
~aa / 2012-12-22 13:22
Oczywiście - najlepsza szkoła. Wiem to od lat. Wiele cennych inicjatyw, atmosfera prawdziwie rodzinna. Gratuluję.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Adres e-mail autora
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Sondaż
Patronem ul. Obiegowej powinien zostać:
Stefan Bołoczko
Marian Bublewicz
Zbigniew Religa
inny kandydat
RSS | Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek  
28/29.03 - W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. O godz. 2.00 w niedzielę wskazówki zegarów należy przestawić na godz. 3.00.     |