Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2013-02-07 10:00:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Straż Graniczna zaistnieje w Olsztynie 1 stycznia 2014 roku

Olsztyn24

Płk SG Jarosław Kowalkowski, komendant WMOSG
Kilkakrotnie już pisaliśmy, że w Olsztynie uruchomiona zostanie kolejna, jedenasta już w województwie warmińsko-mazurskim, placówka Straży Granicznej. W tej sprawie sytuacja zmienia się jednak dynamicznie, zarówno co do terminu, jak i miejsca uruchomienia takiej placówki. Jeszcze w listopadzie pisaliśmy, że ta służba pojawi się na stałe w Olsztynie do końca 2014 roku, a jej tymczasową siedzibą może być wynajęty od uniwersytetu budynek przy ul. Okrzei w Olsztynie. Teraz sytacja nieco się zmieniła.

- Na dzisiaj pewne jest tylko to, że placówkę w Olsztynie muszę uruchomić 1 stycznia 2014 roku - mówi płk SG Jarosław Kowalkowski, komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. - Na początku w oparciu o wynajęte pomieszczenia, a później - na co liczę - powinniśmy przenieść się do własnego obiektu.

Komendant Kowalkowski ciagle czeka na decyzję zwierzchników w sprawie budowy placówki w Olsztynie. Decyzja w tej sprawie może zapaść w każdej chwili, jak tylko zostanie podzielona rezerwa celowa ministra spraw wewnętrznych.

- Mam nadzieję, że z tej rezerwy pieniądze na budowę placówki w Olsztynie otrzymam
- mówi Kowalkowski.
R E K L A M A
banner
Jednak nawet gdyby pieniądze na budowę znalazły się już teraz, inwestycja nie będzie zrealizowana do końca roku. Dlatego konieczne będzie wynajęcie pomieszczeń, gdzie strażników będzie można ulokować. Sprawa wynajęcia uniwersyteckiego budynku przy ulicy Okrzei jest już raczej nieaktualna, bo po pierwsze uniwersytet jest zainteresowany sprzedażą tego obiektu, a strażnicy byliby skłonni tylko go wynająć, a po drugie - okazało się, że wynajęcie budynku, czy nawet pomieszczeń, musi odbyć się z poszanowaniem przepisów ustawy o zamówieniach publicznych.

- Ogłosimy przetarg i będziemy czekać na oferty przedsiębiorców dysponujących odpowiadającym nam obiektem albo pomieszczeniami, które będzie można dostosować do naszych potrzeb i wybierzemy najkorzystniejszą ofertę
- wyjaśnia komendant Kowalkowski.

Jak mówi komendant WMOSG, koszty przystosowania wynajętych pomieszczeń lub obiektu do potrzeb Straży Granicznej nie powinny być wysokie, bo na początku strażnicy graniczni stacjonujący w Olsztynie zajmować się będą kontrolami migracji cudzoziemców i legalności zatrudnienia, a do tego wystarczą „zwykłe” pomieszczenia biurowe, bez spełnienia specjalnych wymogów dotyczących chociażby dokumentów tajnych czy łączności niejawnej.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
obrazekIskierka Nadziei wystąpiła na dożynkach w Starych Kiełbo...czytaj »
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.