Olsztyn24 - Miejski Portal Informacyjny, Olsztyn, wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

www.Olsztyn24.com
03:02
29 marca 2015
Imieniny: Eustachego, Wiktoryna
R E K L A M A
P O L E C A M Y
Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A

Newsroom24 Komunikaty

ico ico UM | 2013-05-09 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A
Komunikat Urzędu Miasta
Opłaty za śmieci bez zmian
ico
Olsztyński ratusz
Zgodnie z ustawą z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, od 1 lipca 2013 r. nastąpią zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Na jej podstawie Rada Miasta Olsztyna podjęła uchwałę o metodzie naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych. Podstawą decyzji Rady były badania opinii mieszkańców, którzy większością głosów (59%), jako najwłaściwszą metodę wskazali naliczanie opłat od osoby (www.konsultacje.olsztyn.eu).

W związku z toczącą się na łamach prasy dyskusją informujemy, że sposób i metoda naliczania opłat nie uległy zmianie.

Jednocześnie informujemy, że do dnia 9 maja 2013 r. mieszkańcy i zarządy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych złożyli deklaracje obejmujące 133 tys. osób.
R E K L A M A
Osoby i podmioty zobowiązane do złożenia deklaracji, które nie dopełniły tego obowiązku, prosimy o ich niezwłoczne złożenie, co pozwoli na utrzymanie wybranej przez mieszkańców metody naliczania opłat.

Właścicielom, którzy nie złożą deklaracji, wysokość opłaty za odbiór odpadów komunalnych zostanie określona decyzją administracyjnąwraz z należnymi odsetkami.

Decyzje o preferencjach dla rodzin wielodzietnych, będą podjęte po zakończeniu procedury przetargowej na wybór firmy odbierającej odpady komunalne.

Więcej informacji o systemie znajdą Państwo na stronie internetowej:  www.czysty.olsztyn.eu

Komentarze [2]
~mieszkaniec / 2013-05-09 21:28
Może sposób i metoda naliczania nie uległy zmianie ale wysokość opłaty uległa. Oczywiście w górę. Byłam zadowolona z dotychczasowej firmy wywożącej nasze śmieci oraz z ceny za tę usługę i zupełnie nie rozumiem dlaczego ktoś mi to zmienia. Gdzie tu wolny rynek ? i swoboda wyboru usługodawcy ?
~śmieciuszek / 2013-05-14 14:33
a ja się cieszę, bo zamiast 30 zł (obecnie) będę płacić ok. 10 zł. Różnica jest? Jest :).
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Adres e-mail autora
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Sondaż
Patronem ul. Obiegowej powinien zostać:
Stefan Bołoczko
Marian Bublewicz
Zbigniew Religa
inny kandydat
RSS | Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek  
28/29.03 - W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. O godz. 2.00 w niedzielę wskazówki zegarów należy przestawić na godz. 3.00.     |