15:19 19 kwietnia 2024 Imieniny: Adolfa, Leona

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Maciej Ruta | 2014-04-14 20:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie na German Open 2014

Mateusz Lewalski na drugim stopniu podium (fot. Maciej Ruta)

W miniony weekend (11-13.04) w Hamburgu odbył się Międzynarodowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim „German Open 2014”. Turniej wliczany był do rankingu światowego, jak i rankingu olimpijskiego Rio 2016. AZS UWM Olsztyn w turnieju reprezentowało 7 zawodników.

Życiowy sukces odniósł Mateusz Lewalski. Wygrywając 3 walki zdobył srebrny medal w kategorii junior - 73 kg. Olsztynianin uległ w finale zaledwie jednym punktem kadrowiczowi z Andory.

Również bardzo cenne punkty w rankingu zdobyła Klaudia Prusaczyk, zajmując piąte miejsce. w walce o medal przegrała z zwyciężczynią wagi - reprezentantką Hiszpanii - Pieiro Devesa.

Kolejne starty zawodników AZS UWM Olsztyn to Bydgoszcz Cup w kategorii junior oraz Berlin Open, gdzie nasi najmłodsi zawodnicy będą się zmagać w zawodach międzynarodowych.