02:15 18 kwietnia 2024 Imieniny: Alicji, Bogusławy

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Grzegorz Białecki | 2015-03-21 21:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Cezary Białecki wśród najlepszych szablistów Pucharu Polski Seniorów

Cezary Białecki na zawodach w Warszawie

W Warszawie odbył się dziś (21.03) III Puchar Polski Seniorów w szabli. W turnieju uczestniczył mieszkaniec Barczewa, zawodnik MUKS Victor Warszawa, Cezary Białecki. Czarek przystąpił do zawodów bez respektu dla starszych kolegów i ostatecznie znalazł się w czołowej ósemce turnieju.

Turniej rozpoczął się od walk grupowych, gdzie po stoczeniu 12 walk Czarek awansował do fazy pucharowej. Awans do najlepszej 32 turnieju już był sukcesem, ponieważ Czarek jako junior młodszy był jednym z młodszych zawodników. Jak się okazało, Czarek mając charakter prawdziwego szablisty, podjął walkę ze starszymi kolegami.

W pierwszej walce pucharowej barczewianin spotkał się z zawodnikiem AZS AWF Katowice i chociaż był o 6 lat młodszy, po wyrównanej walce pokonał go 15/14. Następnym zawodnikiem, z którym Czarek musiał walczyć był jeden z faworytów turnieju zawodnik Fortis Sosnowiec, któremu też nie udało się pokonać Czarka - przegrał 15/12.

Ta wygrana dała Czarkowi szanse na walkę o medal, gdzie przeciwnikiem był zawodnik KKSZ Konin. Po nieprawdopodobnie wyrównanej walce Czarek uległ mu 14/15, co dało mu 8 miejsce w stawce najlepszych seniorów w Polsce.
Wynik Czarka w tych zawodach okazał się wielką niespodzianką w świecie szermierki. A mogło być jeszcze lepiej. Z wypowiedzi trenerów i zawodników okazało się, że nie pamiętają, aby tak młody zawodnik zajął tak wysoką lokatę wśród seniorów.