01:52 25 kwietnia 2024 Imieniny: Jarosława, Marka

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Wojciech Gajewski | 2015-06-15 23:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmia biegała

Biegiem po Wichrowskich Wzgórzach (fot. Wojciech Gajewski - wszystkie) | Więcej zdjęć »

W sobotę (13.06) w Wichrowie mieszkańcy naszego regionu oraz goście mieli okazję rywalizować w imprezie biegowej „Biegiem po Wichrowskich Lasach”. W ramach zmagań odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży, dystans ok. 10 km został pokonany przez uczestników marszu Nordic Walking, a głównym punktem programu był bieg na 10 km.

Po raz czwarty w samym sercu Wichrowskich Lasów na Warmii zawodnicy mieli okazję zmierzyć się ze swoimi słabościami na urozmaiconej pod względem podłoża i ukształtowania terenu trasą. Pracownicy nadleśnictwa zadbali, aby uczestnicy zawodów pokonując dwie pięciokilometrowe pętle, mieli okazję zapoznać się z pięknem i zróżnicowaniem okalających start i metę terenów leśnych. Trasa została poprowadzona w sposób atrakcyjny również dla kibiców, gdyż zawodnicy w połowie pętli przebiegali obok linii mety, gdzie do walki zagrzewał ich doping obserwatorów zmagań.

Zwycięzcą biegu, jak również całego cyklu Grand Prix Warmii, którego podsumowanie miało miejsce w Wichrowie, został Dawid Worobiec z Olsztyna.

Impreza była również okazją do świętowania 70-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Z tej okazji w biegu głównym na 10 km wystartowało 70 leśników, którym nagrody wspólnie z nadleśniczym Nadleśnictwa Wichrowo Andrzejem Regułą i zastępcą burmistrza Dobrego Miasta Beatą Harań wręczała dyrektor RDLP w Olsztynie Małgorzata Błyskun.
Organizator - Nadleśnictwo Wichrowo oraz współorganizatorzy - Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście, Stowarzyszenie Przyrodnicze „Zielona Warmia” oraz OSIR w Dobrym Mieście, przy wsparciu sponsorów, zapewnili uczestnikom imprezy sprawną organizację i atrakcyjne nagrody. Na uwagę zasługują pamiątkowe medale, które otrzymali wszyscy zawodnicy, wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dobrym Mieście. Zawodnicy mieli zapewnione: zaplecze sanitarne, zabezpieczenie medyczne, doskonale wytyczone i oznakowane trasy, sprawną organizację zawodów, poczęstunek oraz wiele sympatycznych i wartościowych nagród.

W ramach cyklu GPX odbyły się 4 biegi na dystansie 10 km:

1. Lidzbark Warmiński - 17 maja 2015 r. - XI Lidzbarski Bieg Uliczny - ukończyło 113 biegaczy, w tym 17 kobiet.
2. Olsztyn - 31 maja 2015 r. - Olsztyn Biega - ukończyło 256 biegaczy, w tym 60 kobiet.
3. Kudypy - 6 czerwca 2015 r. - Wolność jest w naturze - Kudypy 2015 - ukończyło 99 biegaczy, w tym 15 kobiet.
4. Wichrowo k. Dobrego Miasta - 13 czerwca 2015 r. - IV Biegiem po Wichrowskich Lasach - ukończyło 172 biegaczy, w tym 35 kobiet i co godne podkreślenia - 65 leśników.

Za wyjątkiem Lidzbarskiego Biegu Ulicznego, pozostałe biegi odbywały się w terenie mocno urozmaiconym, głównie leśnymi drogami. Wszystkie cztery trasy charakteryzowały trudne podbiegi, a uczestnikom dało się we znaki chwilami palące słoneczko. W Kudypach biegano w temperaturze 30 stopni w cieniu, a w Wichrowie oprócz wysokiej temperatury zawodnikom doskwierała nieprzyzwoicie wysoka wilgotność powietrza.

We wszystkich biegach pobiegło 640 zawodników, w tym 127 pań. Wszyscy biegacze (nie licząc rozgrzewek) przebiegli w sumie 6400 km.

W całym cyklu GPX zostało sklasyfikowanych (czyli dobiegło do mety we wszystkich 4 biegach) 35 biegaczy, w tym 3 panie.
Wyniki całego cyklu znajdują na stronie: superczas.pl/wyniki.