10:15 19 kwietnia 2024 Imieniny: Adolfa, Leona

Grzegorz Białecki | 2015-09-28 18:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Puchar Europy Kadetów w szabli z udziałem Cezarego Białeckiego

Reprezentacja Polski na turnieju w Godollo | Więcej zdjęć »

W węgierskim mieście Godollo rozegrano Puchar Europy Kadetów w szabli. W reprezentacji Polski wystąpił mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki, zawodnik MUKS Victor Warszawa. W gronie 227 zawodników z 26 krajów Czarek Białecki zajął 22. miejsce.

Barczewianin turniej zaczął od walk grupowych, w których odnotował 9 zwycięstw w 11. walkach i awansując do rundy pucharowej. W walkach pucharowych najpierw pokonał reprezentanta Turcji 15:9, następnie zawodnika z Ukrainy 15:12 i zawodnika z USA 15:14. Dopiero zawodnik z Rosji pokonał Białeckiego 15:7 i zmusił Czarka do walki repasażowej.

W repasażu Białecki walczył z zawodnikiem USA. Niestety uległ mu 15:7 i na tym zakończył swój udział w turnieju indywidualnym.

Drugi dzień to walki drużynowe. Cezary Białecki wystąpił w reprezentacji Polski.
Po zwycięstwach nad drużynami z Węgier 45:20 i 45:42, nasza reprezentacja znalazła się w ósemce turnieju. W walce o wejście do fazy medalowej, przeciwnikiem naszej drużyny była faworyzowana reprezentacja Włoch. Polacy walczyli ambitnie, ale Włosi okazali się lepsi, wygrywając 45:40. Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie w turnieju drużynowym wysokie, 5. miejsce.