Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2016-04-11 14:14 | Rozmiar tekstu: A A A
Rekordowa wenta dobroczynna w Dywitach

Udana akcja ratowania kaplicy w Bukwałdzie

Olsztyn24
Wenta dobroczynna w Dywitach ( fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Około 10 tys. zł udało się zebrać podczas wenty charytatywnej na rzecz ratowania zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie, która odbyła się (8.04) w GOK Dywity. Mieszkańcy gminy i licznie przybyli goście wykazali się wielkimi sercami, hojnością i wyjątkowym zaangażowaniem.

Rodzinnie, sympatycznie, pozytywnie i na luzie – tak było na wydarzeniu zorganizowanym w GOK Dywity przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Bukwałd i Komitet Przywrócenia Funkcjonowania Kaplicy. Duża w tym zasługa dziennikarki Doroty Warakomskiej, która poprowadziła imprezę.

– Dorota w znakomity i bardzo serdeczny sposób umiała dotrzeć do uczestników licytacji, co poskutkowało rekordowym wynikiem 10 tys. zł, które udało się zebrać – cieszy się Bogumiła Brewka, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Bukwałd, sprawczyni całego wydarzenia. – Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i hojnością.
 
Na aukcji ostatecznie znalazło się 96 przedmiotów, które można było wylicytować. Do tego na stoiskach było też mnóstwo drobniejszych gadżetów do nabycia w zabawie fantowej. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. piękne obrazy, rzeźby, ręcznie haftowane poduszki, złota biżuteria, voucher na lot nad gminą Dywity, miody, nalewki, sękacze, książki, albumy i wiele innych. Licytację na dobre rozkręcili radni Gminy Dywity, którzy nie żałowali grosza. Wśród uczestników wenty byli też m.in. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity, Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński, Alicja Wąsik, przewodnicząca Rady Powiatu w Olsztynie czy ksiądz Stanisław Tkacz, proboszcz parafii w Brąswałdzie. Nie zabrakło też mieszkańców gminy, rodziców dzieci występujących na scenie i gości spoza gminy.
R E K L A M A
banner
– Szacujemy, że podczas wydarzenia przewinęło się ponad 80 osób – mówi Bogumiła Brewka.  

Gości gadką warmińską zabawiał zebranych młody Warmiak Łukasz Ruch. Z kolei Kazimierz Kisielew przedstawił historię zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie. Jako że w dniu wenty urodziny obchodziła Dorota Warakomska, organizatorzy wręczyli jej piękny bukiet kwiatów, a wszyscy zebrani odśpiewali wzruszonej dziennikarce „Sto lat”. Wentę uświetnił występ barda Waleriana Ostrowskiego z zespołem, występ dzieci z SP w Bukwałdzie, młodych tancerzy z GOK Dywity oraz patriotyczne przedstawienie Rity Kostki z Kudyp. Nie zabrakło pysznego warmińskiego poczęstunku i słodkości (gospodynie przygotowały ponad 30 ciast!). Do tej pory dzięki różnym działaniom (koncerty, kiermasze ciast, sprzedaż ozdób, czy akcja propagująca odblaski) mieszkańcy Bukwałdu uzbierali już pieniądze na opłacenie czterech projektów technicznych wymaganych do remontu.

– Pieniądze zebrane z piątkowej wenty będziemy chcieli przeznaczyć na najpilniejszą w tej chwili sprawę, czyli remont dachu kaplicy – zapowiada Bogumiła Brewka.    

Jako że zostało jeszcze trochę przedmiotów po licytacji, to jest pomysł, żeby w okresie letnim powtórzyć jeszcze raz wentę dobroczynną.

Oficjalnymi partnerami wydarzenia były: Gmina Dywity, GOK Dywity i drukarnia Spręcograf.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
obrazekIskierka Nadziei wystąpiła na dożynkach w Starych Kiełbo...czytaj »
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.