Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Zofia Chrostek/Jan Prusik | 2016-04-17 22:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Bal „Kwitnącej Jabłoni” u Dzieci Wojny w Pieckach

Olsztyn24
Bal Kwitnącej Jabłoni u Dzieci Wojny w Pieckach (fot. Andrzej Marzewski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Sobota, 16 kwietna 2016 r., słoneczny i ciepły weekend w Pieckach na Mazurach. Zespół „Iskierka Nadziei” ze Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce (SDW), Zarząd Gminny w Pieckach, zorganizował pierwszy wiosenny Bal „Kwitnącej Jabłoni.

Miejsce balu - sala w rezydencji M. B. Kołpak. Nasze, polskie jakże smaczne jabłka na stołach podkreśliły nie tylko charakter tego balu, ale były okazją do ich degustacji przez bawiących się seniorów i sympatyków zespołu. W spotkaniu wzięło udział 80 osób.

Zofia Chrostek - prezes Zarządu Gminnego SDW, witając członków Stowarzyszenia Dzieci Wojny, sympatyków i osoby wspierające zespół „Iskierka Nadziei” przekazała wszystkim życzenia szampańskiej zabawy. Zabawa odbywała się przy kolorowych i suto zastawionych stołach.
R E K L A M A
banner
Bal rozpoczęliśmy dobrym obiadem i w wiosennym nastroju piosenkami „I znów zakwitły jabłonie”, „W zielonym gaju” i „Kukułeczka”. Muzyka i śpiew naszego DJ-a Ryszarda Wilka porywały biesiadników do tańca. Stało się tak głównie za sprawą przypomnienia wielkich przebojów naszych młodych lat, np. słynnych walczyków akordeonistów znad Sekwany, Ramony i wielu polskich przebojów lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Każda grupa uczestnikó balu przy swoim stole prezentowała biesiadne przyśpiewki i scenki satyryczne, przy akompaniamencie akordeonistów Stanisława Czejdo i Mieczysława Świstaka, co tworzyło wyjątkowy nastrój tego balu. Wspólnie śpiewanie takich piosenek jak „Szła dzieweczka”, „Stokrotka”, „Podmoskiewski zmierzch”, „Czerwone jagody”, „On zimny, ona gorąca”, „Gdybym miał gitarę”, „Sokoły” czy cygańskie ballady, bardzo sprzyjały integracji bawiących się gości.

Bal w miłej i karnawałowej atmosferze trwał do godziny 23., na długo pozostanie w pamięci uczestników. Zdjęcia wykonane, przez naszego przyjaciela Andrzeja Marzewskiego, nie tylko dokumentują przebieg balu, lecz i jego nastrój. Odchodzący goście pytali organizatorów o termin kolejnego takiego szampańskiego spotkania.

Zofia Chrostek - prezes SDW
Jan Prusik - członek SDW
Z D J Ę C I A
Komentarze [15]
~mrągowianin / 2016-04-24 13:04
Dlaczego, tylko w Pieckach, myślą o dzieciach wojny i wiedzą jak ożywić ich a Oddział Mrągowo- cisza, cisza, cisza i nie dziwcie się, że ludzie od was odchodzą i nadal będą - mrągowianin,
~WALA / 2016-04-22 19:53
Cieszę się, że są jeszcze władze, które myślą o ludziach starszych, Bo my seniorzy oprócz leków potrzebujemy zabawy, śpiewu i śmiechu,To nie kosztuje a pomaga wyjść z samotności i stresu. Pieckom GRATULUJĘ! Bierzcie z nich przykład SENIORZY, też ludzie Pozdrawiam WALA
~Magda K. / 2016-04-22 18:53
A następny bal proponuję pod hasłem „domowy pasztecik” i wszelkie wariacje gastryczne dozwolone, gastryczne i literackie, pasztet jako inspiracja, a Pani Zosia główny ekspert , mistrzyni w wypieku pasztetów i nie tylko , Dzieci Wojny już niczym nie zaskoczą tyle mięsa i nienawiści lata teraz w eterze na pasztet to ! szable w dłoń !
~marek / 2016-04-22 17:48
witam, droga Joasiu, masz rację, ludzmi starszymi mało kto się interesuję. Myślą oni tylko narzekają i siedzą w domu> A to nie prawda!!! My też byśmy chcieli, jak w Pieckach, spotkać się ,pośpiewać ,potańczyć, zapomić o samotności i troskach, które z wiekiem przychodzą,iStarsi ludzie =jak niepotrzebne meble-tylko zawadzają. A my chcemy! bawić się, Tańczyć i śpiewać jak w Pieckach. Władzom Piecek Gratuluję, że tak o seniorów! DBAJĄ! Marek ze Sląska.
~hania / 2016-04-22 14:46
czekamy na nastepnp zabawe bo juz nogi odpoczely ,zycze zdrowia i dalszego zapalu do tych imprez P ZOSIU OD EMERYTOW Z MRAGOWA
~joanna / 2016-04-22 14:10
Patrzę i oczom nie wierzę. Seniorzy, Kochane Dzieci Wojny z Piecek gdzieś tam na Mazurach, jak Wy się cudnie bawicie i integrujecie!!! Nie do wiary!!!Przejrzałam wszystkie art. o Was-Gratuluję, Podziwiam i zazdroszczę, bo u Nas niby duże miasto, ale cicho ,pusto i smutno, po prostu nie ma komu zająć się starszymi , spotkać się z nimy, pogadać zorganizować wieczorek itd. Pozdrawiam. Joanna z Kielc.
~ / 2016-04-20 06:32
Witam bal był naprawdę wspaniały wesołe towarzystwo ubaw na 102,pozdrawiam wszystkich uczestników tej imprezy.P.Zosi podziękowania się należą za tak przygotowaną wesołą imprezę. Kiedy następna taka impreza pewnie po zbiorach jabłek.
~ / 2016-04-19 14:48
Super impreza, wspaniale zorganizowana. Śmiechu co nie miara, tańce, muzyka i śpiewy . To wszystko dzięki naszej wspaniałej Zosi, która ma w sobie tyle werwy i głowę pełną pomysłów i zawsze jest gotowa na nowe wyzwania. BRAWO!
~miecio / 2016-04-19 13:26
Wspaniali, aktywni Seniorzy- patrzę i aż dech zapiera, skąd u Was tyle sił i pomysłów> Kiedyś o Was ktoś napisał." Trzeba ich klonować!!!" i coś w tym jest Robicie to wszystko z klasą, smakiem i elegancją. Patrzę na was z nutką zazdrości, bo u nas tego nie ma.Owszem spotykamy się ponarzekamy i do domciu. A w domu dzieci i wnuki mają swoje zajęcia a starsi-nudy. Kto Was tak dopinguje?! Wasz Władze 102!!! Miecio z Suwałk.
~jola / 2016-04-19 12:54
witam, czy w Pieckach, już zakwitły jabłonie? Na baletach widać ze zdjęć super. Patrzę i nie wierzę jak Wy to fajnie zorganizowaliście- jest tam wszystko. I wcale się nie dziwię , ze biesiadnicy czekają na kolejny bal... U nas w Łódzkim jest smutno, szaro i ponuro, co prawda są seniorzy, spotkania przy herbatce, kawce trochę pośpiewamy i do domu. A u Was szał!!! Jak wy to robicie.??? Chęci są, ale brak organizacji muszę to przemyśleć i coś zrobić. pozdrowionka wspaniali Seniorzy!!! Jola
~olsztynanin / 2016-04-19 00:07
Pozwólcie, że i ja wrzucę swoje trzy grosze. Tych bardzo aktywnych i sympatycznych seniorów Dzieci Wojny z Piecek śledzę na Portalu Olsztyn 24 od dawna i muszę przyznać, że są nieocenieni,pracowici,ach i och... Kilka ich inicjatyw i pomysłów przeniosłem do swojej grupy co prawda z trudem ale kto wie?Pozdrawiam Was seniorzy i tak trzymać... stawiam Was mojej grupie za wzór.
~Mrągowianka / 2016-04-18 23:15
Bal super. Pozdrawiam!!!!
~jan / 2016-04-18 23:09
To jak ekstra sie bawicie ,to widac po humorach i usmiechu ale jak WY to robicie ? to nie wiem!!! Dzis trudno ludzi tak pogodnych i wesolych spotkac.
~Ania z Podkarpackiego / 2016-04-18 22:19
Halo, witajcie pięknie się bawicie i integrujecie. widzę że przedział wiekowy nie przeszkadza fajnie wspólnie się bawić-!!!Widać, że jest super bal!! Marzy mi się, żeby choć raz być na takim balu. Pozdrawiam Was ,seniorzy i tak trzymać. Ania z Farajną.
~karol / 2016-04-18 22:04
Witam, uczestników, jak widać ze zdjęć wspaniałego balu!Jak milo popatrzeć na seniorów tak cudnie się bawiących.Pozdrawiam z nutką zazdrości ,że u nas takich balów nie ma a szkoda.... Karol z Mazowieckiego.