Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-04-25 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A
II Gala Sportu Powiatu Olsztyńskiego

Powiat Olsztyński wyróżnił najlepszych sportowców, trenerów i działaczy

Olsztyn24
Marta Jaskulska odbiera puchar i nagrodę od starosty olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak | Więcej zdjęć »
Powiat Olsztyński zorganizował dzisiaj (25.04) II Galę Sportu, by wręczyć nagrody i wyróżnienia zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym za osiągnięcia sportowe ubiegłego roku. Uroczystość odbyła się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jezioranach.

Tytuł „Sportowca Roku 2015 Powiatu Olsztyńskiego” oraz puchar i nagrodę starosta Małgorzata Chyziak wręczyła MARCIE JASKULSKIEJ - juniorce młodszej z Lipowa w gminie Biskupiec, uprawiającej kolarstwo w Ludowym Klubie Kolarskim „Warmia” Biskupiec.

Marta Jaskulska zasłużyła na to wyróżnienie tytułem Sportowca Roku następującym sukcesami:
R E K L A M A
banner
» I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas
» I miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym
» I miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu ze startu wspólnego
» I miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w jeździe indywidualnej na czas
» II miejsce w Mistrzostwach Polski na torze (Skrecz)
» II miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski
» III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS na torze 2 km
» zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Polskiego Związku Kolarskiego
» zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski na szosie
» zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym
» reprezentowanie Polski w Młodzieżowe Igrzyska w Tibilisi (Gruzja)
» mistrzostwo Warmii i Mazur w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu szosowym ze startu wspólnego
» członkostwo w kolarskiej kadrze narodowej.

Ponadto w kategorii młodzieżowej i dorosłych starosta Małgorzata Chyziak wyróżniła pucharami na nagrodami:

» SZYMONA REKITĘ - kolarza (młodzieżowiec) z Ludowego Klubu Kolarskiego „Warmia” Biskupiec
Jego osiągnięcia to:
» I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas
» XIV miejsce w Mistrzostwach Europy w jeździe indywidualnej na czas
» IX miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Zawodowców Dookoła Chin
» członek kadry narodowej

» DAWIDA BURCZAKA - kolarza (junior młodszy) z Ludowego Klubu Kolarskiego „Warmia” Biskupiec
Osiągnięcia:
» I miejsce w Pucharze Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego
» I miejsce w eliminacjach Mistrzostw Polski (kryterium uliczne)
» VI miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski
» mistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego w jeździe indywidualnej na czas

» PAWŁA KOSTRUBSKIEGO - kolarza (junior) z Ludowego Klubu Kolarskiego „Warmia” Biskupiec
Osiągnięcia:
» II miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym
» I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym
» V miejsce w Pucharze Świata w kolarstwie przełajowym
» I miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu szosowym ze startu wspólnego
» członek kadry narodowej i uczestnik Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym

» RAFAŁA TUCHEWICZA – juniora uprawiającego boks i keetlebells w Uczniowskim Klubie Sportowym „Junior” w Świątkach
Osiągnięcia:
» III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie (Wałcz)
» I miejsce w Mistrzostwach Polski Kettlebells Bolt (Gdańsk)

» WŁADYSŁAWA DALIGĘ - warcabistę (junior starszy do lat 23) z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jezioranach iorany (gmina Jeziorany), data ur. 23.06.1993 r.
Osiągnięcia:
» II miejsce w XXXIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych na długi czas (Szklarska Poręba)
» I miejsce w XIII Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23 w grze błyskawicznej (Szklarska Poręba)
» V miejsce w XL Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach (Karpacz)

» SZYMONA MORZY - warcabistę (junior starszy do 23 lat) z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jezioranach
Osiągnięcia:
» V miejsce w XL Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach (Karpacz)

» PAULINĘ POTASZNIK - lekkoatletkę (juniorka młodsza) z Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ASY” w Dywitach
Osiągnięcia:
» III miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS (Słubice, 200 m juniorek młodszych)
» IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski (Toruń, 300 m juniorek młodszych)
» VI miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Łódź, 400 m juniorek młodszych)

» ANDRZEJA REGINA – kulomiota (młodziezowiec) reprezentującego Gwardię Szczytno, mieszkającego jednak w Knopinie gm. Dobre Miasto
Osiągnięcia:
» I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (Białystok)
» III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Tallin)

» PAULINĘ ZIÓŁKOWSKĄ – lekkoatletkę (juniorka) z Dobrego Miasta, reprezentującą AZS UWM Olsztyn
Osiągnięcia:
» I miejsce w Mistrzostwa Polski Juniorów (Biała Podlaska, sztafeta 4x400 m)
» I miejsce w Mistrzostwach Polski AZS (Biała Podlaska, sztafeta 4x400 m)
» I miejsce w Mistrzostwach Polski AZS (Biała Podlaska, sztafeta 4x100 m)
» II miejsce w Mistrzostwach Polski AZS (Biała Podlaska, sztafeta 400 m przez płotki)
73187; VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów (Kraków, sztafeta 4x400 m)

» MARCINA KURPA – kierowcę rajdowego z Dobrego Miasta, członka Automobilklubu Warmińskiego
Osiągnięcia:
» III miejsce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie HR4
» I miejsce w Rajd Arłamów w klasie HR4
» I miejsce w 49. Rajdzie Dolnośląskim w klasie HR4

» ŁUKASZA GRABOWSKIEGO – kolarza grawitacyjnego (junior) z Dobrego Miasta, reprezentującego Stowarzyszenie Rowerowy Lidzbark
Osiągnięcia:
» VIII miejsce w Mistrzostwach Europy (Wisła)
» IX miejsce w Mistrzostwach Polski (Kasina Wielka)
» III miejsce w Smolna Grill Contest (Sopot)
» XII miejsce w I Pucharze Polski Diverse Downhill Contest

» GRZEGORZA KLUCZKA – z Jemiołowa w gm. Olsztynek, uprawiającego sportowe walki rycerskie w ramach Grunwaldzkiej Akademii Miecza
Osiągnięcia:
» I miejsce w Turnieju Bojowym Miecza Jednoręcznego – V edycja Mistrzostw Polski
» II miejsce w II Mistrzostwach Polski Miecza Długiego (Grunwald)
» I miejsce w Rycerskiej Lidze Turniejowej Grunwaldzkiej Akademii Miecza (grupowo, kat. 3 vs 3)
» II miejsce w Grunwaldzkim Turnieju Bojowym „Samoczwart” o statusie Mistrzostw Polski
» I miejsce w Mistrzostwach Federacji IMCF o statusie Mistrzostw Świata (Malbork, mass bat tle 16vs16)
» IX miejsce w Mistrzostwach Federacji HMBIA o statusie Mistrzostw Świata (Praga, pojedynek 1vs1)

» KLASĘ MUNDUROWĄ I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. J. KACZMARSKIEGO W OLSZTYNKU w składzie:  Patrycja Dorozińska, Aleksandra Iwańska, Karol Kucki, Jakub Merchel, Kamil Obuchowicz, Kamil Serowiński, Paweł Wachowski, Łukasz Zajadlak
Osiągnięcia w żeglarstwie:
» III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski „Ratujmy Dezety” (Giżycko)
» III miejsce – XX Memoriał Braci Ejsmontów (Węgorzewo)
» I miejsce – Regaty Babie Lato (Olsztyn)

» MICHAŁA RYNKIEWICZA ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Żardenikach, uprawiającego piłkę nożną, tenis stołowy, bocce i biegi
Osiągnięcia:
» I miejsce - XI Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Działdowie
» II miejsce – X Regionalny Miting w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu
» I miejsce – XV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie
» III miejsce (indywidualnie), II miejsce (debel) – VI Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych Bocce (Łupki)

» DANIELA SZATKOWSKIEGO ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach, uprawiającego tenis stołowy, piłkę nożną i badminton
Osiągnięcia:
» I miejsce – XI Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Działdowie
» III miejsce – IX Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Badmintonie (Iława)
» I miejsce - XV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie

» KATARZYNĘ BORYS ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach, uprawiającą tenis stołowy i badminton
Osiągnięcia:
» I miejsce – IX Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Badmintonie (Iława)
» I miejsce – X Regionalny Miting w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu (bieg na 800 m)

» ARKADIUSZA PUCKA ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach uprawiającego koszykówkę na wózkach i bocce
Osiągnięcia:
» I miejsce (indywidualnie), III miejsce (drużynowo) – VI Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych Bocce (Łupki)
» I miejsce – I Turniej Bocce Powiatu Olsztyńskiego w Żardenikach

Wyróżnienia specjalne w kategorii młodzieżowej i sportowców dorosłych otrzymali:

» MAŁGORZATA JASIŃSKA – kolarka szosowa z Barczewa, ścigająca się obecnie w barwach włoskiego klubu ALE CIPOLLINI
» PIOTR MOSZCZYŃSKI z Różnowa w Gminie Dywity, zawodnik (senior) Klubu Sportowego „ATAK” Elbląg, uprawiający siatkówkę plażową na stojąco osób niepełnosprawnych,
» ALICJA POTASZNIK – lekkoatletka (młodziczka) z Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ASY” w Dywitach

W kategorii dziecięcej puchary i nagrody z rąk starosty Małgorzaty Chyziak odebrali:

» MACIEJ CHODAŃ  - kolarz (junior młodszy) z Ludowego Klubu Kolarskiego „Warmia” Biskupiec
Osiągnięcia:
» IV miejsce – Puchar Polski w kolarstwie przełajowym
» VI miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym

» PIOTR SZERSZEŃ – bokser (młodzik) z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Junior” w Świątkach
Osiągnięcia:
» I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików (Poznań) w kat. 76 kg

» TOMASZ KALWARA – bokser (młodzik) z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Junior” w Świątkach
Osiągnięcia:
» I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików (Poznań) w kat. 40 kg

» PAULINA KMIEĆ – warcabistka z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jezioranach
Osiągnięcia:
» I miejsce – XIII Mistrzostwa Polski Młodziczek do lat 13 blitz (Stary Folwark)
» VIII miejsce – XXXIII Mistrzostwa Polski Młodziczek do lat 13 długi czas (Stary Folwark)

» KACPER OLESZCZAK - uprawiający taekwondo i koxkboxing (kadet starszy) w Klubie Sportowym „Egida” Barczewo - Olsztynek
Osiągnięcia:
» I miejsce – International Kickboxing Tournament Bohemia Open (pointfighting 150 cm)
» II miejsce - International Kickboxing Tournament Bohemia Open (pointfighting 160 cm)
» III miejsce - International Kickboxing Tournament Bohemia Open (light contact 150 cm)
» II miejsce – XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo (Wieliczka, semi contact 150 cm)
» II miejsce – XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo (Wieliczka, light contact  42 kg)
» III miejsce – Taekwondo Polish Open Cup (Opole, light contact 42 kg)
» I miejsce – Mistrzostwa Polski Worl Kickboxing&Karate Sport Federation (Mińsk Mazowiecki, semi contact 150 cm)
» I miejsce - Mistrzostwa Polski Worl Kickboxing&Karate Sport Federation (Mińsk Mazowiecki, semi contact 160 cm)
» III miejsce - Mistrzostwa Polski Worl Kickboxing&Karate Sport Federation (Mińsk Mazowiecki, light contact 45 kg)
» I miejsce – VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, drużynowo kadeci)
» II miejsce - VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, light contact 42 kg)
» II miejsce - VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, rozbicia)
» III miejsce - VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, techniki specjalne)
» III miejsce - VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, semi contact 160 cm)
» I miejsce – 9 Mazovia Cup International (Tarczyn, pointfighting 150 cm i 160 cm)
» I miejsce – Zunifikowane Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kickboxingu (Susz, pointfighting 150 cm i 160 cm)
» I i II miejsce – III Otwarty Puchar Polski Tang Soo Do (Wołomin)
» I i II miejsce – Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Brodnica)
» reprezentant Polski

» MARSEL CASTALANO - uprawiający taekwondo i kickboxing w kategorii dzieci 7-9 lat w Klubie Sportowym „Egida” Barczewo - Olsztynek
Osiągnięcia:
» I miejsce - Mistrzostwa Polski Worl Kickboxing&Karate Sport Federation (Mińsk Mazowiecki, semi contact 125 cm)
» II miejsce - III Otwarty Puchar Polski Tang Soo Do (Wołomin, semi contact)
» I miejsce - III Otwarty Puchar Polski Tang Soo Do (Wołomin, formy tradycyjne)
» III miejsce - Zunifikowane Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kickboxingu (Susz, pointfighting 125 cm, touch contact 125 cm)
» III miejsce - VII Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Pionki, touch contact 130 cm, formy tradycyjne, techniki specjalne kat. 2008 r.)
» I miejsce - Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Brodnica, semi contact, układy formalne)
» III miejsce - Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (Brodnica, soft kalaki)
» I miejsce - Taekwondo Polish Open Cup (Opole, soft stick kat. 7 lat)
» II miejsce - Taekwondo Polish Open Cup (Opole, techniki szybkościowe kat. 7 lat, układy formalne tradycyjne kat. 7 lat)
» 2 złote medale, 2 srebrne medale, 1 brązowy medal - 9 Mazovia Cup International (Tarczyn)

» EMILIA RACZEWSKA – pływaczka (młodziczka) z Dobrego Miasta startująca w barwach MTP Kormoran Olsztyn
Osiągnięcia:
» III miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (100 m stylem dowolnym)
» I miejsce – Mistrzostwa W-M Okręgowego Związku Pływackiego do lat 13 (50 m styl motylkowy)
» II miejsce – Mistrzostwa W-M Okręgowego Związku Pływackiego do lat 13 (100 m styl motylkowy)
» III miejsce – Mistrzostwa W-M Okręgowego Związku Pływackiego do lat 13 (100 m styl dowolny)
» III miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Młodzików W-M Okręgowego Związku Pływackiego (4x50 m stylem dowolnym)
» IV miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Młodzików W-M Okręgowego Związku Pływackiego (100 m stylem dowolnym)
» V miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Młodzików W-M Okręgowego Związku Pływackiego (400 m stylem dowolnym)

Tytuły „Trener Roku 2015” otrzymali:

» BARTOSZ ZABŁOTNY - Klub Sportowy „EGIDA” Barczewo - Olsztynek
dyscyplina sportowa: taekwondo/kickboxing

» DARIUSZ JASKULSKI  - Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec
dyscyplina sportowa: kolarstwo (młodzik)

Działaczem sportowym roku 2015 został NARCYZ KLIK z Ludowego Klubu Kolarskiego „Warmia” Biskupiec.

Więcej o przebiegu gali w Jezioranach na naszych zdjęciach i filmie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
II Gala Sportu Powiatu Olsztyńskiego w Jezioranach

»

25-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.