Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-07-05 15:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Piknik NATO odbędzie się w Olsztynie

Olsztyn24
Od prawej: wojewoda Artur Chojecki, wicewojewoda Sławomir Sadowski i szef WSzW płk. dypl. Andrzej Szczołek | Więcej zdjęć »
W najbliższy piątek i sobotę (8-9.07) w Olsztynie odbędzie się Piknik NATO. O jego szczegółach rozmawiano dzisiaj (5.07) w Urzędzie Wojewódzkim podczas konferencji prasowej z udziałem m.in. wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, wicewojewody Sławomira Sadowskiego, szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk. dypl. Andrzeja Szczołka oraz dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztofa Kuriaty.

Olsztyński piknik został zorganizowany w nawiązaniu do mającego się odbyć w tym samym terminie w Warszawie szczytu NATO. W weekend w związku z nim odwiedzi Polskę 18 prezydentów (w tym prezydent USA Barack Obama), 21 szefów rządów, 41 ministrów spraw zagranicznych i 39 ministrów obrony.

- Z tej okazji we wszystkich miastach wojewódzkich Polski odbędą się w wydarzenia, które mają społeczeństwu przybliżyć ideę tego szczytu – poinformował Artur Chojecki.
R E K L A M A
banner
Olsztyński piknik rozpocznie się w piątek (8.07), na Starym Mieście, o godzinie 14.50 i potrwa do 18.00. W sobotę (9.07) zaś przeniesie się na lotnisko na Dajtkach, gdzie olsztynianie będą mogli się bawić w godzinach 11.00 – 18.00.

Organizatorzy chcą zaproponować uczestnikom pikniku m.in. pokazy żołnierzy z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, stoiska służb, skoki spadochronowe, konkursy z nagrodami o NATO oraz wojskową grochówkę (nieodpłatnie).

Więcej informacji na temat pikniku w zapisie wideo dzisiejszej konferencji. Program imprezy jest dostępny w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. Pikniku NATO w Olsztynie

»

05-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
obrazekIskierka Nadziei wystąpiła na dożynkach w Starych Kiełbo...czytaj »
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.