07:04 16 kwietnia 2024 Imieniny: Bernadety, Bernadetty

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Mirosław Kaznowski | 2016-11-14 20:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 to również szachiści

Olsztyn24
Mistrzostwa Olsztyna w Szachach Błyskawicznych (fot. Mirosałw Kaznowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Uczennica klasy Ib Gimnazjum nr 5 w Olsztynie Weronika Kaznowska zajęła I miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w szachach błyskawicznych. Zawody rozegrano 5 listopada w Szkole Podstawowej nr 10.

Organizatorami mistrzostw byli m.in. Rada Osiedla „Grunwaldzkiego” oraz Urząd Miasta Olsztyna. Udział wzięło 37. zawodników. Uczennica Gimnazjum nr 5 zajęła I miejsce w kategorii kobiecej i dziewcząt ze szkół gimnazjalnych.

Sukcesem Weroniki Kaznowskiej jest także III miejsce w I Turnieju Szachowym dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, który odbył się 12 listopada w Eranova - Miejsce Kreatywnej Aktywności.

W kategorii Gimnazjów startowało 40. zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego, a Weronika zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt.