Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Katarzyna Masiewicz | 2016-11-20 21:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileusz 20-lecia Teatru przy Stoliku już jutro w Planecie 11

Olsztyn24
Jednym z aktorów, którzy wystąpią, będzie Marian Czarkowski (fot. Anna Kopacz)
Cykl autorski Elżbiety Lenkiewicz, wieloletniego kierownika literackiego Teatru Jaracza w Olsztynie, od początku swego istnienia zyskał sympatię i nadzwyczajne zainteresowanie widzów. Prezentacja dramatów w formie czytanej, z pełną aktorską interpretacją, wyzwala wyobraźnię, emocje, a poprzez bliski, intymny wręcz kontakt z odbiorcą – rodzi szczególne przeżycia i wzruszenia.

W ciągu 20. lat aktorzy przeczytali 183 różnorodne tematycznie, problemowo i gatunkowo sztuki, prezentując je w siedzibie Teatru przez 17 sezonów. Od trzech ostatnich edycji są one natomiast wystawiane w przestrzeniach filii Miejskiej Biblioteki Publicznej i Olsztyńskiego Teatru Lalek, w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Miasta Olsztyna. Beneficjentem tego przedsięwzięcia jest Towarzystwo Kultury Teatralnej Oddział Okręgowy w Olsztynie, a partnerami Miejska Biblioteka Publiczna, Olsztyński Teatr Lalek i Kino Studyjne Awangarda 2.

Od 19. lat cykl Teatr przy Stoliku obecny jest nie tylko w Olsztynie, ale także w całym regionie, a nawet poza nim (np. Kolno, Łomża), prowadząc swoistą działalność misyjną, która dotychczas objęła swoim zasięgiem 97 miejscowości – od Gołdapi po Dywity. W tym sezonie działalność objazdowa jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
R E K L A M A
banner
Na jubileusz cyklu, który odbędzie się jutro (21.11) o godzinie 18.00 w Planecie 11, aktorzy Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk przygotowali sztukę zaprzyjaźnionego z Teatrem przy Stoliku autora sztuk teatralnych, powieści, opowiadań, wierszy, limeryków i felietonów – Jerzego Szczudlika pt. „Ostatnia rola”.

Zapraszamy!

Komentarze [2]
~Tomek / 2016-11-21 10:14
Elu - nie zwalniasz tempa !!! Brawo ! Aż miło to czytać... 20 lat i ciągle na fali... GRATULACJE !!!
~widz / 2016-11-21 13:43
Jakże zubożał Teatr Jaracza przez odrzucenie tej pięknej formy upowszechniania teatru. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy uratowali Teatr przy stoliku. My widzowie bardzo się cieszymy,że tak się stało.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
obrazek„Iskierka Nadziei” wystąpiła na przeglądzie w...czytaj »
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.