Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
21:40
05 grudnia 2016
Imieniny: Krystyny, Sabiny
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Jan Prusik | 2016-11-27 23:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Biesiada andrzejkowa w Pieckach

Olsztyn24
Andrzejkowa biesiada w Pieckach (fot. Andrzej Marzewski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (26.11) Stowarzyszenie Active Seniors in Piecki „Iskierka Nadziei” zorganizowało biesiadę andrzejkową. W spotkaniu wzięło udział 97 osób.

Prezes stowarzyszenia Zofia Chrostek, przywitała władze gminy Piecki, dyrektor GOKSiR Izabelę Kozyra-Cybulską, kierowniczkę GOPS w Pieckach Teresę Nowacką, redaktor naczelną „Kuriera Mrągowskiego” Joannę Turowską, przybyłych gości, sympatyków oraz stowarzyszenia, organizacje i osoby wspierające „Iskierkę Nadziei”. Biesiadnicy zasiedli przy kolorowych i suto zastawionych stołach.

Agnieszka Kurczewska – wójt gminy Piecki, uroczyście otworzyła biesiadę. Rozpoczęła się ona obiadem. Blask zapalonych świec i wystrój sali kryształowej w rezydencji Państwa Kołpaków, przy muzyce Rysia Wilka, stworzyły wyjątkowy nastrój tego wieczoru. Na uczestników biesiady przy „stole szwedzkim” czekały kawa, herbata i domowe ciasto. W przerwie między tańcami koleżanki i koledzy z „Iskierki Nadziei” przedstawili scenki z życia rodzinnego, pełne humoru i satyry, przyjęte przez uczestników bardzo ciepło.
R E K L A M A
banner
Kolejnym, ważnym momentem biesiady było wręczenie dyplomów wyrażających podziękowania za wspieranie seniorów z Piecek. Szczególnie gorąco dziękowano Stanisławowi Czejdo i jego małżonce. Cała sala gromkimi oklaskami i śpiewem podziękowała za ich zaangażowanie.

W międzyczasie akordeon w rękach Pana Stanisława Czejdy „śpiewał” razem z zespołem „Iskierki Nadziei” jak i całą salą. Wspólne śpiewy przypomniały piękno naszych polskich biesiadnych pieśni. Suto zastawione stoły sprzyjały zarówno pogawędkom z sąsiadami, koleżankami, jak i nawiązaniu nowych przyjaźni.

Biesiada w miłej i radosnej atmosferze trwała do późnego wieczora. Wszyscy zmęczeni, lecz zadowoleni pytali o kolejne biesiadne spotkanie w karnawale.

I ja tam byłem, miód i wino piłem
A to, co widziałem to i opisałem

Jan Prusik

Z D J Ę C I A
Komentarze [14]
~biesiadnik / 2016-11-28 09:35
Wspaniałe! super zorganizowane spotkanie biesiadne. Miła atmosfera. Można było dobrze zjeść, pośpiewać biesiadne melodie posłuchać cudownej gry na akordeonie no i dawno nie pamiętam, tak super zabawy!!! Wcale się nie dziwię że tylu jest chętnych. Tu się nie czuje ile masz lat lecz cudnie się integruje. Dzięki organizatorom i czekamy na kolejne na kolejny biesiady. Pozdrawiam Biesiadnik
~Ela / 2016-11-28 09:42
I ja tam byłam i świetnie się bawiłam. Ukłony i podziękowania Iskierce i Pani Zosi .ELa
~Jan / 2016-11-28 10:54
Witam. Super zabawa, miła atmosfera i świetna integracja. Iskierce nadziei wraz z Panią Prezes dziękujemy i oczekujemy na karnawałową biesiadę. Jan
~Kalina / 2016-11-28 11:03
Halo, Halo... Witam dawno nie widzaną Iskierkę Nadziei, Już się za wami stęskniłam. Miło popatrzeć jak extra się bawicie młodzi i starsi, wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni. A my niby duże miasto, tylko przy kawce i herbatce do 20 i do domku pa lulu. Wiecie z koleżankami zazdrościmy WAM WERWY ORGANIZACJI POMYSŁU I SZEFOWEJ!!! Bo ktoś musi nadawać i prowadzić Gratuluję!!! Kalina z Mazowieckiego.
~wip / 2016-11-28 11:12
Witam rozbawioną i roztańczoną Iskierkę Nadziei z Piecek. Miło na was popatrzeć, że tak umiecie się zorganizować i wspaniale bawić BRAWO!!! Jak WY to robicie ??? Próbowałem się na was wzorować ale trudno nie wyszło. Muszę się do Was załapać na biesiadę>>>> Pozdrawiam ciepło. Tak trzymać. wip
~Senior / 2016-11-28 11:35
Dziękuję, PORTALOWI OLSZTYN 24 ,że pokazuje jak seniorzy umieją się zorganizować i cieszyć w "jesieni życia"bo większość z nas siedzi w domu zgorzkniała, samotna.....mało kto się nami interesuje zostawieni jesteśmy sami sobie. PIECKI SZCZĘŚCIARZE, czy wy i tym wiecie?Muszę coś z tym zrobić i ożywić naszą "młodzież" za waszym przykładem. Pozdrawiam Samotny Senior.
~karla / 2016-11-28 11:38
Jak miło na was popatrzeć, energia i wigor od Was bije. Patrzę i widzę pięknie bawiących się seniorów i ich dzieci jakie to fajny. Pozdrawiam .Karla
~Biesiadna Para / 2016-11-28 21:48
Wspaniałe Andrzejki ubaw na 102 my też tam byliśmy pięknie w miłej atmosferze się bawiliśmy a wszystko dzięki P.Zosi jest wspaniała potrafi wszystko super zorganizować,życzymy zdrowia P.Zosi i niech zawsze nas zaprosi. NAPRAWDĘ SUPER-SUPER BIESIADA ANDRZEJKOWA. Dziękujemy pozdrawiamy i na następna wspaniałą imprezę czekamy.
~Fan Iskierek / 2016-11-29 14:59
Gratuluję i żyuczę dalszych sukcesów. Pozdrawiam z Jonkowa :)
~Magda K. / 2016-11-29 22:18
Podobno nie ma ludzi niezastąpionych , nic bardziej mylnego , jedna iskierka i taki żar, energia, moc ,iskierka Zosia , a nadzieję i wiarę daje kto inny , Zosia to wie, pozdrawiam trzymam kciuki.
~kaszub / 2016-12-02 12:54
witam !!! wspaniałą rozbawiona, radosną i pełną werwy grupę seniorów. Jak miło na Was popatrzeć z pewną nutką zazdrości. Bo u nas choć duże miasto to Andrzejki po domach sami sobie organizowaliśmy.....Macie wspaniałą Panią Wójt ii Zarząd seniorów. Gratuluję i pozdrawiam ...Kaszub