12:59 23 kwietnia 2024 Imieniny: Gerarda, Jerzego

inf. pras. | 2016-12-13 00:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Na torze Kormoran wyłoniono mistrzów regionu w kartingu

Mistrzostwa Warmii i Mazur w kartingu (fot. mat. pras.) | Więcej zdjęć »

W minioną sobotę (10.12) na Torze Kartingowym Kormoran w Olsztynie odbył się finał Mistrzostw Warmii i Mazur w kartingu. W tym roku w mistrzostwach wzięło udział ponad 50 zawodników z regionu.

Rozgrywka została podzielona na trzy etapy. Pierwszy trwał blisko miesiąc i polegał na zdobywaniu jak najlepszych czasów okrążeń. W drugim etapie - wyścigach eliminacyjnych, wystartowało 15. najszybszych kierowców, którzy walczyli o miejsca w finałowej ósemce.

W finale zawodnicy wzięli udział w sesji Super Pole oraz trzech punktowanych wyścigach na dystansie 12. okrążeń każdy. Rywalizacja była zacięta do tego stopnia, że do ostatniego wyścigu nie było jednoznacznego lidera klasyfikacji. Ostatecznie Mistrzem Warmii i Mazur w Kartingu został Przemysław Budziszewski, I Wicemistrzem Warmii i Mazur został Czesław Kochanowski, a II Wicemistrzem Warmii i Mazur Grzegorz Całkowski.

Uczestnicy finału ścigali się gokartami duńskiej firmy Dino z silnikami Honda GX200. Podczas zawodów finałowych, w celu wyrównania szans obowiązywało wyrównanie wagowe kartów.
Najlepsi zawodnicy otrzymali tytuły mistrzowskie oraz atrakcyjne nagrody w tym m.in.: weekend dla dwojga w Zalesie Mazury Active Spa, Skodę Superb na weekend z pełnym zbiornikiem paliwa, pakiety auto detailingowe i akcesoria samochodowe.