10:04 19 marca 2024 Imieniny: Józefa, Bogdana

Krzysztof Kozłowski | 2017-01-16 22:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Zbieramy doświadczenie

Reprezydenci Hajduczka na turniej w Sosnowcu (fot. Krzysztof Kozłowski)

W sobotę (14.01) w Sosnowcu odbył się Puchar Polski III juniorów, w którym wzięło udział troje olsztyńskich szablistów z UKS „Hajduczek”: Weronika Borkowska, Grażyna Płoska oraz Krzysztof Rychta. W rywalizacji wzięło udział 62. zawodników oraz 54. zawodniczki z klubów z całej Polski.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli szabliści. Krzysztof Rychta po fazie grupowej, w której wygrał 4 walki, uplasował się na 39. miejscu, co dało mu awans do fazy pucharowej turnieju. W pierwszej walce spotkał się z Oskarem Pelińskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy), pokonując go 15:13. Dzięki zwycięstwu znalazł się w gronie najlepszych 32. zawodników Pucharu Polski. W kolejnej fazie play-off uległ Jędrzejowi Dłużniewskiemu z AZS AWF Warszawa 4:15, kończąc zawody na bardzo dobrym 30. miejscu.

Po fazie grupowej jedna zawodniczka z Hajduczka zakwalifikowała się do fazy pucharowej. Nie udało się to Grażynie Płoskiej. Ze względu na wysoką pozycję, Weronika Borkowska (4 wygrane walki w grupach) nie musiała walczyć w pierwszym etapie play-off. Swoją pierwszy walkę pucharową przegrała z Małgorzatą Zawodnik (KKSZ Konin) 8:15, zajmując ostatecznie 25. miejsce.

- Wysoko oceniam występ swoich zawodników. Zbieramy doświadczenia w kolejnych turniejach. Nasi zawodnicy są jeszcze juniorami młodszymi, także musieli rywalizować ze starszymi - komentuje trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.