14:08 28 marca 2024 Imieniny: Anieli, Jana

Newsroom24 Wiadomości z Olsztyna
M.N. | 2017-05-15 18:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Adam Gaszyk w czołówce Pucharu Świata w szermierce na wózkach

Adam Gaszyk na zawodach Pucharu Świata w Holandii | Więcej zdjęć »

Adam Gaszyk, piętnastoletni olsztynianin, wrócił z kolejnymi sukcesami. Tym razem w zawodach Pucharu Świata 2017 r. w szermierce na wózkach.

Puchar Świata w szermierce na wózkach odbył się w dniach 10-12 maja 2017 r. w Holandii. W zawodach udział wzięli reprezentanci całego świata. Adam był jedynym przedstawicielem Polski. Walczył z doświadczonymi zawodnikami z wielu krajów, m.in. Chin, Tunezji, Brazylii, Estonii, Włoch, Francji, Niemiec, Iraku, Iranu, Finlandii, Hiszpanii, Szwajcarii. Był to jego wielki debiut, w którym od razu osiągnął sukces zdobywając wysokie pozycje w czołówce światowej.

Zawody rozgrywane były we florecie w kategorii do 17 lat oraz w kategorii do 23 lat. Podobny podział był w szpadzie: kategoria do 17 lat oraz kategoria do 23 lat. W obydwu kategoriach olsztynianin osiągnął rewelacyjne wyniki. W grupie wiekowej we florecie do 17 lat był bliski zdobycia brązowego medalu, lecz uległ reprezentantowi Chin Sean Glass, przegrywając 15:14. W grupie wiekowej do 23 lat zdobył 7. miejsce.

Drugiego dnia rozegrane zostały walki w szpadzie, gdzie Adam wywalczył 6. miejsce w grupie wiekowej do 17 lat, a 7. miejsce w grupie wiekowej do 23 lat.
Nadmienić należy, że w tym roku był to drugi występ Adama Gaszyka na arenie międzynarodowej. W lutym tego roku brał udział w Pucharze świata w Eger (Węgry), gdzie zajął 20. miejsce. Obecnie jest uczniem Gimnazjum nr 9 z oddziałami integracyjnymi w Olsztynie.