16:37 19 kwietnia 2024 Imieniny: Adolfa, Leona

inf. pras. | 2017-05-22 18:50 | Rozmiar tekstu: A A A

W Rawie Mazowieckiej Olsztyn dojechał do podium

Wyścig w Rawie Mazowieckiej (fot. ztc.pl) | Więcej zdjęć »

Łukasz Dudko z Michelin Bloomnet Team zajął drugie miejsce podczas wyścigu ŻTC Bike Race. To kolejne w ostatnich tygodniach miejsce w czołówce dla kolarzy nowo powstałej olsztyńskiej grupy kolarskiej.

Sobotni wyścig w województwie łódzkim był już czwartym etapem tegorocznego cyklu ŻTC Bike Race Super Prestige. Olsztyńską amatorską grupę kolarstwa szosowego Michelin Bloomnet Team reprezentował tym razem jeden zawodnik, ale i tak zdołał wskoczyć na podium. Łukasz Dudko zajął ostatecznie drugie miejsce w kategorii M30, pokonując liczącą 108 kilometrów trasę w czasie 2:34:24. Był jedynym sklasyfikowanym zawodnikiem reprezentującym Warmię i Mazury.

Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Wolski z Bonor Wolmax Ozorków (2:34:02), a trzecie Sławomir Spławski z Merx Team Wągrowiec.

Kolejne etapy cyklu odbędą się 24 czerwca w Jaktorowie i 25 czerwca w Dębach Wielkich.
To kolejne już majowe podium dla zawodników Michelin Bloomnet Team. Szczególnie udany był start w wyścigu cyklu Cisowianka Road Tour Zamana Group w Janowie Lubelskim, gdzie kolarze z Olsztyna zajęli drugie i trzecie miejsce w kategorii M30. Najbliższe zawody tego cyklu już w najbliższą niedzielę w Głownie. Łukasz Dudko zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy.