00:24 24 kwietnia 2024 Imieniny: Aleksego, Grzegorza

WMOSG | 2017-05-24 14:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażnicy graniczni najlepsi w Regatach Żeglarskich Służb Mundurowych

Zwycięska załoga z WMOSG ( fot. WMOSG - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wywalczyli I miejsce na Regatach Żeglarskich Służb Mundurowych, organizowanych przez Służbę Więzienną.

21-23 maja w Siemianach koło Iławy, na jeziorze „Jeziorak”, odbyły się Regaty Służb Mundurowych. W zawodach wzięło udział 26 3-osobowych załóg. Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie: mł. chor. SG Mariusz Mińczuk z PSG w Węgorzewie - sternik, por. SG Tomasz Wróblewski i chor. szt. SG Ireneusz Ślusarczyk, obaj z komendy oddziału, po zaciętej walce zakwalifikowali się do finału. W finale ekipa z WMOSG pokonała drużyny Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Służby Więziennej i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Nagrody i dyplomy najlepszym drużynom wręczali szefowie iławskich służb: dyrektor Zakładu Karnego, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej i zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji.

Funkcjonariusze WMOSG uczestniczyli w zawodach m.in. dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.