21:40 28 marca 2024 Imieniny: Anieli, Jana

Adam Decyk | 2017-05-30 22:17 | Rozmiar tekstu: A A A
Śladami Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego

Powiatowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Olsztyńskiego

Powiatowe Biegi Przełajowe w Smolajnach | Więcej zdjęć »

W poniedziałek (29.05) w Smolajnach odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne pod hasłem „Powiatowe Biegi Przełajowe śladami Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego o Puchar Starosty Olsztyńskiego”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Rolniczych im. biskupa Ignacego Krasickiego w Smolajnach. W biegach wzięło w udział około 50 osób ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu olsztyńskiego.

7. Zespół Szkół w Biskupcu.

Zawodnicy pokonywali trasę wytyczoną wśród zieleni w parku przy letnim Pałacu Biskupów Warmińskich w Smolajnach. W terenowych warunkach dziewczęta szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mierzyły się z dystansem 600 metrów, natomiast chłopcy mieli do przebiegnięcia 900 metrów.
Rywalizacja wśród młodzieży trwała od startu do ostatnich metrów. Podbiegi i zbiegi towarzyszyły zawodnikom przez całą trasę, jednak to nie przeszkadzało aż tak bardzo, bo obecni przy trasie koledzy i koleżanki zagrzewali do biegania.

Wśród szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Pietnoczka. Druga na mecie zameldowała się Natalia Kapczyńska, natomiast miejsce trzecie zajęła Łucja Ilkiewicz. Wszystkie medalistki są uczennicami Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych chłopców zajął Jakub Chmielewski, uczeń Gimnazjum Niepublicznego SNRO w Dobrym Mieście. Miejsce drugie wywalczył Bartosz Balawender, również uczeń tej samej szkoły. Brązowym medalistą tego biegu został Szymon Żukowski z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt złotą medalistką została Klaudia Szyszkowska z Zespołu Szkół w Biskupcu. Miejsce drugie należało do Weroniki Kosińskiej z Zespołu Szkół w Olsztynku. Trzecie miejsce na podium wśród zawodniczek wygrała Dominika Falkowska z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

Miejsca na podium w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych wywalczyli: pierwsze miejsce Sebastian Zastawny z Zespołu Szkół w Biskupcu. Srebrne miejsce medalowe wywalczył Majkel Antosiak z Zespołu Szkół w Olsztynku. Na miejscu trzecim znalazł się Daniel Dechta, również uczeń z Zespołu Szkół w Olsztynku.