11:11 19 marca 2024 Imieniny: Józefa, Bogdana

Rafał Bieńkowski | 2017-06-26 16:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolarze z Olsztyna wykręcili dobry wynik nad morzem

(fot. archiw. MBT - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Kolarze Michelin Bloomnet Team mają za sobą bardzo pracowity weekend. Olsztynianie stanęli na starcie Cyklo Gdynia oraz kolejnego etapu ŻTC Bike Race w Jaktorowie.

Wyścig Cyklo Gdynia odbył się w niedzielę (25.06) przy okazji rozgrywanych właśnie w Trójmieście mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym zawodowców. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 134 km. Na starcie stanęło ponad 400 zawodników z całego kraju.

Reprezentacja Michelin Bloomnet Team liczyła tym razem trzech zawodników. W klasyfikacji open do najwyższego, 30. miejsca dojechał Marcin Wojtal (3:36:07), co dało mu z kolei 11. lokatę w kategorii M30. 54. miejsce zajął Marek Trzeszczkowski (3:41:05), a 68. Jacek Sargalski (3:41:45).

Patrząc na to, jak liczna była stawka zawodników, był to naprawdę solidny występ olsztyńskiej grupy. W tym miejscu warto też wspomnieć, że wysokie 9. miejsce zajął w Gdyni inny zawodnik z Olsztyna, Artur Korc (3:35:50) z Oponeo. Dało mu to jednocześnie 2. miejsce w M40.
W klasyfikacji open zwyciężył Tomasz Repiński (3:35:33) z EDF Trek Gdynia.

Michelin Bloomnet Team zaprezentował się także w kolejnym wyścigu cyklu ŻTC Bike Race Super Prestige, który tym razem odbył się w Jaktorowie w województwie mazowieckim. Siódmy był w nim Łukasz Dudko, który 105-kilometrową trasę pokonał w czasie 2:33:26.