20:07 25 kwietnia 2024 Imieniny: Jarosława, Marka

Rafał Bieńkowski | 2017-07-17 21:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Efektowne wygrane olsztynian w Bartoszycach i Brodnicy

Michelin Bloomnet Team mieli pracowity weekend (fot. MBT - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Kolarze Michelin Bloomnet Team odegrali główne role podczas kryterium w Bartoszycach i XIII Memoriału Czesława Popławskiego w Brodnicy.

To był kolejny pracowity weekend dla olsztyńskiej grupy. Na pierwszy ogień poszło sobotnie kryterium szosowe w Bartoszycach organizowane m.in. przez Klub Kolarski „Rant”. Kolarze mieli do pokonania 16 km i najlepiej z tym dystansem poradzili sobie właśnie zawodnicy Michelin Bloomnet Team, którzy w kategorii masters zajęli całe podium. Pierwsze miejsce „wykręcił” Łukasz Dudko, drugi był Patryk Badura, a trzeci Marek Trzeszczkowski.

Niedziela to już Brodnica i XIII Memoriał Czesława Popławskiego. W województwie kujawsko-pomorskim też zakończyło się wygraną. Pierwsze miejsce w kategorii open na dystansie 68 km zajął Radomir Chmiel (1:39:35.20). Dało mu to jednocześnie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej całego cyklu, na który - przypomnijmy - oprócz wyścigu w Brodnicy, składały się też imprezy w Bobrowie i Świątkach.

Pozostali zawodnicy zaprezentowali solidną formę: Patryk Badura - 7., Marcin Wojtal - 11., Jacek Sargalski - 25., Marek Trzeszczkowski - 26. Michelin Bloomnet Team walczył też w Brodnicy na dystansie 34 km. Tutaj 12. miejsce w kategorii open zajął Kazimierz Mydło, a 29. była Barbara Badura. Tego dnia ten wynik dał jej jednocześnie wygraną w kategorii.