Czarek Białecki przegrał z... kontuzją

Czarek Białecki (z lewej) na Mistrzostwach Europy Kadetów w Nowym Sadzie (fot. Grzegorz Białecki - wszystkie)

Turniej szablistów rozpoczął się dla Czarka wyśmienicie. Na 6 stoczonych walk grupowych barczewianin wygrał 5 i pewnie wszedł do fazy pucharowej rozstawiając się najlepiej z Polaków.

Pierwszym przeciwnikiem w fazie pucharowej był zawodnik z Anglii. Czarek pokonał go pewnie 15-8 i awansował dalej. O wejście do 1/16 finału spotkał się z zawodnikiem z Włoch. Włosi zaliczani byli do faworytów, więc naszego zawodnika czekała ciężka walka. I tak było. Przy stanie 9-8 dla Włocha, stała się rzecz, na którą sportowcy nie mają wpływu. Czarek doznał poważnej kontuzji nogi. Sztab medyczny 10 minut starał się postawić naszego zawodnika na nogi. W końcu Czarek wstał. Kulejąc, stojąc praktycznie w miejscu, chciał jednak dokończyć walkę. Niestety, przegrał 15-9 i turniej zakończył jako 20. zawodnik w Europie. Jego przeciwnik z 1/16 finału został wicemistrzem Europy.

4 marca odbyły się walki drużynowe. Nasza drużyna osłabiona brakiem Czarka walczyła rewelacyjnie. Pokonała reprezentację Belgii oraz bardzo silną reprezentację Turcji. W półfinale Polacy ulegli drużynie Rosji.

O trzecie miejsce w turnieju drużynowym nasi reprezentanci walczyli z Francją. Nikt nie liczył, że tak się ułoży pojedynek, którego wynik ważył się do ostatniej minuty. Niestety, osłabiona brakiem Czarka reprezentacja Polski uległa przeciwnikom 45-43. Do medalu zabrakło tylko dwóch trafień!

Teraz przed szablistami Mistrzostwa Świata we Francji. Mamy nadzieję, że Czarek wróci do zdrowia i weźmie udział w tej imprezie.

2016-03-06 20:09, Grzegorz Białecki