MKS MDK Warszawa zwycięzcą VI Memoriału Doroszuka

Zwycięska drużyna MKS MDK Warszawa

W sali sportowej OSiR przy ulicy Głowackiego w Olsztynie rywalizowało sześć zespołów złożonych z zawodników w wieku 18-19 lat: MKS MDK Warszawa, Resovia Rzeszów, Wifama Łódź, Joker Piła, AZS UWM Olsztyn, a także nieco starsi zawodnicy reprezentujący UKS Tempo-25 Olsztyn, którzy zastąpili w turnieju wycofaną w ostatniej chwili reprezentację województwa warmińsko-mazurskiego.

Po rozegraniu 15 trzysetowych pojedynków systemem „każdy z każdym” najlepszym okazał się zespół z Warszawy. Kolejne miejsca zajęły: 2) UKS Tempo-25 Olsztyn, 3) AZS UWM Olsztyn, 4) Joker Piła, 5) Resovia Rzeszów, 6) Wifama Łódź. Wszystkie zespoły zostały uhonorowane okazałymi pucharami, zaś zawodnicy drużyn sklasyfikowanych na trzech pierwszych miejscach zostali udekorowani medalami i obdarowani nagrodami rzeczowymi.

Przyznano też wyróżnienia indywidualne. Najlepszym blokującym okazał się Marcin Rzesoś z MKS MDK Warszawa, tytuł Najlepszy libero przyznano Maciejowi Woźniakowi z Resovii Rzeszów, Najlepszym rozgrywającym został Marcin Walasek z MKS MDK Warszawa, tytuł Najlepszy atakujący przypadł Adamowi Świdronowi z AZS UWM Olsztyn, a Najlepszym przyjmującym został Oliwier Kubacki z AZS UWM Olsztyn. Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Kamil Kulbacki z MKS MDK Warszawa, natomiast ufundowaną przez rodzinę Mieczysława Doroszuka nagrodę specjalną odebrał Jakub Kłobucki z Jokera Piła.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą Memoriałów Mieczysława Doroszuka jest Czesław Kolpy, trener młodych siatkarzy UKS Tempo-25 Olsztyna, który swoją karierę trenerską rozpoczynał u boku Mieczysława Doroszuka. Czesław Kolpy wraz z synem Błażejem Kolpy (także trenerem siatkarzy UKS Tempo-25 Olsztyn) są głównymi organizatorami memoriałowych turniejów.

2016-12-30 16:51, waclawbr