Olsztynianie w czubie wyścigu w Głownie

Podium w Głownie

Niedzielny wyścig w Głownie był trzecim etapem Cisowianka Road Tour. I tym razem zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur znów byli wysoko. 7. miejsce w kategorii „pro open” zajął Łukasz Dudko (Michelin Bloomnet Team), który 110-kilometrową trasę przejechał w czasie 2:40:12.20, a 8. Artur Korc (Oponeo Motor Sport - 2:40:12.43). Drugi z wymienionych zawodników zajął przy okazji 2. miejsce w kategorii M40.
Najlepszy w „pro open” okazał się Wojciech Ziółkowski z NTS Nexelo Nowogard (2:40:05.33) przed Szymonem Wasiakiem (Kuźnia Kolarska) i Sławomirem Spławskim (Merx Team Wągrowiec).

- Wyścig odbywał się na trudnej trasie, po asfaltowych wąskich drogach z dużą liczbą zakrętów. Mimo tego tempo było wysokie i decydujące akcje rozegrały się na ostatnich 20 kilometrach - mówi Łukasz Dudko, który zachował pozycję wicelidera w klasyfikacji generalnej.

W Głownie wystartowało łącznie pięcioro zawodników Michelin Bloomnet Team. W kategorii „pro open” 51. był Sylwester Matusiak, natomiast w kategorii „1/2 pro open” 16. była Barbara Badura, a 92. wśród mężczyzn Kazimierz Mydło. Jacek Sargalski przez problemy techniczne nie ukończył wyścigu.

2017-05-30 00:09, inf. pras.