Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email red. | 2008-02-26 19:42:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Oświadczenie w sprawie molestowania

Olsztyn24

Od kilku tygodni pojawiają się różne programy telewizyjne i artykuły prasowe obwiniające Prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego o najgorsze obyczajowe przestępstwa. Zanim prokuratura przystąpiła do swoich czynności, nie mówiąc o wyroku sądowym, wydźwięk publikacji, audycji radiowych i obrazów telewizyjnych nie pozostawia złudzeń, że Prezydent jest winien.

W cywilizowanym świecie obowiązuje jednak zasada, że jeśli brakuje konkretnych dowodów przestępstwa, należy zakładać domniemanie niewinności. Jak dotychczas obracamy się w kręgach plotek, anonimowych obrazów filmowych, nie przekonywujących oskarżeń. Czy w tej sytuacji choćby listu otwartego Prezydenta nie należy potraktować z uwagą zgodnie z drugą zasadą sprawiedliwości: „audiatur et altera pars”?

Ktoś odpowie: a może obecne oskarżenia zostaną potwierdzone? Jeśli tak, to wystarczy ustosunkowanie się do całej sprawy po wyroku sądowym, natomiast, jeśli decyzja sądu wypadnie po myśli Prezydenta, to wówczas cały obecny szum medialny okaże się humbugiem.
R E K L A M A
banner
Czy wtedy z powodu wyrządzonej krzywdy wystarczy publikacja w rodzaju: jeśli Prezydent czuje się obrażony, to go przepraszam.

Czy na naszych oczach nie oskarżono o zabójstwo i to w zdecydowany sposób, aczkolwiek wbrew wystarczającym dowodom, znanego kardiologa? Przeciwko nie udowodnionej inkryminacji Prezydenta Małkowskiego stanowczo protestujemy. Apelujemy zatem o energiczne działanie prokuratury.

Dr Jan Chłosta, dr hab. Grzegorz Jasiński, prof. dr Janusz Jasiński, dr hab. Norbert Kasparek, Barbara Kleniewska, Iwona Liżewska, dr hab. Bohdan Łukaszewicz, Barbara Michalska, prof. dr Piotr Obarek, Tadeusz Pacer, Robert Pieczkowski, Stefan Połom, Edward Ratuszyński, Józef Jacek Rojek, dr Jerzy Sikorski, dr Ryszard Tomkiewicz, Anna Wakar, Maria Zientara-Surynowicz

Olsztyn, 25 lutego 2007 r.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.