Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2009-08-07 17:37:08 | Rozmiar tekstu: A A A
Pod patronatem Olsztyn24

Amazonki w Unii

Olsztyn24
Wykład dla amazonek | Więcej zdjęć »

Nietypowo rozpoczęła się dziś (7.08) w Olsztynie V Spartakiada Amazonek. Zamiast na stadionie, basenie, czy na korcie, uczestniczki Spartakiady zebrały się w sali wykładowej.

- „Spartakiada” to tylko umowne hasło, które po raz piąty przyciągnęło do Olsztyna koleżanki z klubów Amazonek z naszego województwa i nie tylko - mówi Marianna Kunikowska, prezes Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki, które jest organizatorem V Spartakiady Amazonek.  - Naszą „Spartakiadę” rozpoczęłyśmy od psychologicznego wsparcia koleżanek po mastektomii. W tzw. terenie o taką formą wsparcia kobiet po amputacji piersi nie jest łatwo. Spotkałyśmy się też z lekarzem onkologiem z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii w Olsztynie.

Do kronik Warmińsko-Mazurskich klubów Amazonek zapisze się też inne ważne wydarzenie dzisiejszego dnia.
R E K L A M A
banner
- Dzisiaj zawiązała się Warmińsko-Mazurska Unia Amazonek - mówi Barbara Baturo-Warszawska, wiceprezes Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki. - Dwa lata temu pięć klubów Amazonek: z Olsztyna, Elbląga, Iławy, Kętrzyna i Ostródy wystąpiło z inicjatywą zjednoczenia sił. Dziś reprezentantki tych klubów podjęły uchwałę o powołaniu Warmińsko-Mzurskiej Unii Amazonek.

Przewodniczącą Unii została Barbara Baturo-Warszawska. W skład zarządu weszły też przedstawicielki kół zawiązujących Unię.

- Jedna mała organizacja niewiele może zdziałać, w grupie będziemy miały większą siłę przebicia - wyjaśnia Barbara Baturo-Warszawska. - Sprawniej też będą przepływały informacje pomiędzy Federacją Amazonek a poszczególnymi kołami Amazonek na Warmii i Mazurach. Chcemy też zaktywizować działalność wszystkich 15. klubów Amazonek w regionie, bo nie wszystkie działają jak należy.    

Jutro dzień „właściwej” Spartakiady Amazonek.

- Zawody rozpoczynamy o godzinie 11:00 - mówi Barbara Baturo-Warszawska. - Amazonki będą rywalizować do 14:30, kiedy to prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wręczy puchary trzem najlepszym w drużynom. Każda zawodniczka otrzyma też dyplom uczestnictwa w spartakiadzie.

W imieniu Amazonek zapraszamy kibiców na Stadion Leśny, gdzie najpierw rozegrana będzie V Spartakiada Amazonek, a potem rozpocznie się V Festyn Sportowo-Integracyjny, którego organizatorem jest Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl