Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
red. | 2009-09-01 18:23:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęty!

Olsztyn24
Pierwszoklasiści z Sząbruka | Więcej zdjęć »
Dla ponad 230 tys. uczniów na Warmii i Mazurach najważniejsza dziś (1.09) była mała miejscowość Sząbruk w Gminie Gietrzwałd. To tu, z udziałem wiceministra edukacji Zbigniewa Włodkowskiego, wojewody Mariana Podziewskiego i wicemarszałek Jolanty Szulc uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny na Warmii i Mazurach.

Sząbruk nie przez przypadek został wybrany na miejsce tej uroczystości. Dziś właśnie oddano tam do użytku nowy budynek samorządowej szkoły podstawowej i pierwsze w tym roku na Warmii i Mazurach boisko wielofunkcyjne „Orlik 2012”. Atutem Sząbruka było też położenie na Warmii, gdzie 80 lat temu powstawały pierwsze polskie szkoły, które odegrały znaczącą rolę w walce o polskość Warmii i Mazur.

W otwartym dziś nowym budynku szkoły mieści się 10 klas, świetlica, stołówka wraz z zapleczem kuchennym oraz pomieszczenia administracji szkoły. W starym budynku szkoły, którego remont rozpocznie się niebawem, mieścić się będzie jeszcze dwie klasy i punkt medyczny.
R E K L A M A
banner
Podczas inauguracyjnej uroczystości wiceminister Włodkowski m.in. poinformował o wprowadzeniu nowej podstawy programowej dla klas pierwszych oraz podwyżki dla nauczycieli. Nie będą one jednak tak wysokie (ok. 10%), jak początkowo wynegocjowano z nauczycielami, ale wyniosą ok. 7%. Minister jednak wierzy, że po wyjściu z kryzysu rząd będzie mógł wyrównać nauczycielskie pensje do wcześniej wynegocjowanej wysokości.

W Olsztynie główna uroczystość inauguracji roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych im. Armii Krajowej przy ul. Żołnierskiej. W uroczystości uczestniczył m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który jest absolwentem tej szkoły.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl