Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email red. | 2009-10-16 20:28:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianki wśród stypendystów Marszałka Województwa

Olsztyn24
Akt przyznania stypendium odbiera Ewa Mikulska z Gimnazjum nr 2 w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się dziś (16.10) spotkanie z laureatami IV edycji Stypendium Naukowego Marszałka Województwa. Wśród sześciu uczniów i studentów wytypowanych do tej edycji stypendiów naukowych są dwie mieszkanki Olsztyna: uczennica Gimnazjum nr 2 w Olsztynie Ewa Mikulska oraz studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Joanna Przęczek.  

- Miło mi, że po święcie Edukacji Narodowej spotykamy się, by wręczyć decyzje o przyznaniu stypendiów naukowych uczniom i studentom z naszego regionu – powiedział Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, witając uczestników dzisiejszego spotkania. – W ten sposób chcemy zadbać o osoby wyróżniające się, wybitnie uzdolnione. Do nich kierujemy stypendia, przyznawane od trzech lat przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Komisja stypendialna pod przewodnictwem Jolanty Szulc, wicemarszałek wojewóztwa warmińsko-mazurskiego rozpatrywała 16 wniosków o przyznanie stypendiów. Po rozpatrzeniu wniosków Komisja postanowiska wyłonić do stypendiów sześć osób:
R E K L A M A
banner
- Ewę Mikulską z Olsztyna, uczennicę Gimnazjum nr 2 w Olsztynie,
- Jakuba Niżniowskiego z Braniewa, ucznia III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni,
- Monikę Borową z Dywit, studentkę King’s College w Londynie
- Edytę Charzyńską z Bartoszyc, studentkę Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
- Martynę Pańczak z Lubawy, studentkę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
- Joannę Przęczek z Olsztyna, absolwentkę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, obecnie studentkę studiów podyplomowych w Szczecinie.

Stypendia naukowe są przyznawane i wypłacane raz w roku w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Młodzieży Wybitnie Uzdolnionej. Wysokość jednego stypendium to 7 tys. zł.

Celem Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Młodzieży Wybitnie Uzdolnionej jest wspierania edukacji uzdolnionych uczniów i studentów z terenu Warmii i Mazur, którzy dzięki swojej nieustannej pracy, ogromnemu zaangażowaniu uzyskują w wybranej przez siebie dziedzinie sukcesy naukowe oraz chcą się nadal rozwijać i zgłębiać wiedzę. Miernikiem osiągnięcia celu będzie liczba uczniów i studentów uzyskujących stypendium naukowe Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Regionalny Program Wspierania Edukacji Młodzieży Wybitnie Uzdolnionej  skierowany jest do grupy osób pobierających naukę w szkołach ponadgimnazjalnych kończących się maturą oraz studentów wyższych uczelni z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Z tej grupy osób o stypendium naukowe będą mogli ubiegać się uczniowie i studenci, którzy są laureatami np. konkursów, olimpiad przedmiotowych na poziomie regionalnym, krajowym, międzynarodowym i potrafią przedstawić udokumentowany opis drogi swojego naukowego rozwoju.

Od roku 2006, odkąd Samorząd Województwa uchwalił Regionalny Program Wspierania Edukacji Młodzieży Wybitnie Uzdolnionej, do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło łącznie 41 wniosków o przyznanie stypendium naukowego. Od tamtej pory ze stypendium skorzystało 17 osób, w tym 10 studentów i 7 uczniów. Łączna kwota przyznanych stypendiów to 119 tys. zł.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.