Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2010-03-13 21:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Jaka będę... 2010

Olsztyn24
Mirosław Krzyśków pokazuje wyniki głosowania jurorów | Więcej zdjęć »
Polska, Indonezja, Rosja, Argentyna, Iran - to tylko nieliczne z wielu krajów, których mieszkańcy wzięli udział w poświęconym kobiecie XXII Międzynarodowym Konkursie na Rysunek. Dziś (13.03) w olsztyńskiej restauracji „U Artystów” ogłoszono wyniki konkursu.   

Od pięciu lat organizatorami konkursów na rysunek satyryczny poświęcony kobiecie są olsztyniacy, skupieni obecnie w Stowarzyszeniu Artspiracja. 

- Nasze stowarzyszenie powstało w celu propagowania twórczości artystycznej, szczególnie w dziedzinie rysunku - mówi Mirosław Krzyśków, prezes stowarzyszenia. - Obecnie jesteśmy głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu na Rysunek, a dokładniej na rysunek satyryczny poświęcony kobiecie. Naturalne więc jest, że rozstrzygnięcie konkursu następuje w okolicach 8 marca.
R E K L A M A
banner
W tym roku na konkurs swoje prace nadesłało 485 rysowników z całego świata. Chociaż regulamin dopuszczał udział w konkursie tylko jednej pracy jednego rysownika, niektórzy nadesłali dwa lub trzy rysunki. W tej sytuacji organizacorzy musieli sami zdecydować, którzy z rysunków weźmie w konkursie.

- Nie narzucamy uczestnikom tematu prac, ale można powiedzieć, że rok temu takim life motive prac była dziurka od klucza, w tym roku najczęściej wykorzystywany jest motyw lustra - mówi Mirosław Krzyśków.

Międzynarodowe jury 22. już konkursu, złożone z laureatów poprzednich edycji i organizatorów przyznało:

- I miejsce - Sonia Churova (Bułgaria)
- II miejsce - Anatoli Radion (Rosja) i Jurij Kosobukin (Ukraina) - ex equo
- III - miejsce - Henryk Cebula (Polska - Podkarpacie)

Na prace uczestniczące w konkursie mogli też głosować internauci. Długo wydawało się, że zwycięży olsztyński karykaturzysta Zbigniew Piszczako, jednak szczegółowe obliczenia wykazały, że naszego reprezentanta w konkursie pokonała inna polska uczestniczka konkursu - Katarzyna Rubin, uzyskując wyższą średnią ocen internautów.

Kilkadziesiąt najwyżej ocenionych przez jury prac konkursowych można obejrzeć w restauracji „U Artystów” przy ul. Kołłątaja 20 (na piętrze) Prace są dostępne również na stronie internetowej www.jaka.krzyskow.pl.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl