Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2011-01-20 20:38 | Rozmiar tekstu: A A A

W MOK-u rozmawiali o estetyce i sztuce użytkowej

Olsztyn24

Spotkanie odbyło się w sali kameralnej Kamienicy Naujacka MOK | Więcej zdjęć »
„Wokół piękna. Estetyka a sztuka użytkowa” to temat spotkania, które odbyło się dzisiaj (20.01) w Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie w ramach Festiwalu Kameralnego „Radość Zmysłów: Wzrok”. Bohaterami wieczoru byli filozof Marta Śliwa oraz designer Fryderyk Zyska, autor wielu nagrodzonych projektów, zdobywca między innymi Grand Prix 2010 w międzynarodowym konkursie Zoom-Zoom Mazda Design za projekt samochodu zasilanego energią elektryczną.

Dzisiejsze spotkanie składało się z trzech części. Pierwszą z nich była prelekcja Marty Śliwy wprowadzająca gości wieczoru w tematykę estetyki jako nauki o poznaniu zmysłowym piękna, jej genezy oraz możliwych interpretacji. Drugą część poprowadził Fryderyk Zyska, który skupił się na wyjaśnieniu znaczenia słowa „design”. Przedstawił również pracę designera i przeprowadził publiczność przez proces tworzenia sztuki użytkowej na przykładzie swojego zwycięskiego projektu w konkursie Mazdy.

Ostatnią częścią wieczoru była dyskusja gości ze słuchaczami spotkania na temat poruszonych zagadnień, prowadzona w oparciu o zadawane przez nich pytania.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.