Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email ATK | 2012-06-23 12:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Pastelowy świat dzieciństwa Jolanty Niedzieli-Chudzik w WBP

Olsztyn24

Jolanta Niedziela-Chudzik (fot. ATK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Są artyści, których dzieła są tylko z pozoru zwyczajne, bo jak wytłumaczyć fakt, że ta „zwyczajność” tak kusi i przyciąga. Takie są właśnie prace Jolanty Niedzieli-Chudzik, olsztynianki, absolwentki UWM w Olsztynie. Potrafi oszczędną kolorystyką stworzyć klimat prawdziwie sielski i chwytający za serce. Wernisaż wystawy „Babie lato” autorstwa Jolanty Niedzieli-Chudzik odbył się wczoraj (22.06) w Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Twórczość artystki wyznaczana jest jej podróżami po świecie. Nie zamyka się ona na liczne propozycje.  Podróżuje zatem po wielu krajach świata, pomieszkując w nich i tworząc. Zdobywa doświadczenia, podpatruje klimaty i nastroje. Gdzie najlepiej jej się malowało?

Trudno powiedzieć – mówi Jolanta Niedziela-Chudzik. - Maluje mi się wszędzie dobrze. Każdy z poznanych krajów to nowe doznania i obserwacje. Jestem wraz z mężem otwarta na nie, choć teraz chcemy pomieszkać w Olsztynie. Właśnie wróciliśmy z Majorki, bardzo urokliwego miejsca. Tam sztuka jest bardziej nastawiona na komercję. Jednak to cudne miejsce, z bujną przyrodą, niezwykłym słońcem i pełne życzliwych ludzi.
R E K L A M A
banner
Jolanta Niedziela-Chudzik mieszkała m.in. w Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii. Jak sama twierdzi, lubi wracać do Polski, bo tylko w niej czuje się bezpieczna i szczęśliwa. Dlaczego w swojej twórczości wybrała tematykę rodzinną, związaną z dzieciństwem?

Często zapominamy, że kiedyś byliśmy dziećmi – mówi artystka. – A dzieciństwo to taki wspaniały okres w życiu. Dzieciństwo, a miałam je bardzo szczęśliwe, powraca w moich wspomnieniach. Jest dla mnie oazą czystej wolności, pełne cudownego potencjału, który prawie zawsze jest w nas wcześnie zagłuszany. Tak naprawdę rozmalowałam się, kiedy stałam się matką. To właśnie macierzyństwo wyzwoliło we mnie pasje tworzenia.

Dlaczego wystawę nazwała „Babie lato”? Może przez nieco sentymentalny klimat prac, prawie niewidoczne, cieniutkie niteczki pajęcze, nawiązujące do dzieciństwa. Ta ciepla i optymistyczna wystawa, jak stwierdziło wielu uczestników wernisażu, wpisuje się dokładnie w klimat wakacyjno-urlopowy.

ATK

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.