Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2012-07-29 13:55 | Rozmiar tekstu: A A A

„Dziki” rajd rowerowy do Frączek

Olsztyn24

Oni zdecydowali się na wyjazd do Frączek | Więcej zdjęć »
Mimo lejącego się z nieba żaru, kilkunastu olsztyńskich rowerzystów zdecydowało się ruszyć dziś (29.07) na rowerową wycieczkę do Frączek. Nie mogli jednak zostać w domach, bo we Frączkach po raz dziesiąty odbywa się Powiatowy Zlot Rowerowy, a olsztyńscy rowerzyści uczestniczą w tych zlotach od poczatku. Tradycji musiało więc się stać zadość i reprezentantów grodu nad Łyną również w tym roku w Frączkach nie mogło zabraknąć.

- Dzisiejszy rajd jest o tyle wyjątkowy, że trasa jest „dzika”, to znaczy nie jest ujęta ani w programie projektu „Olsztyn. Aktywnie!”, ani kampanii „JAdę NIE TANKUJĘ” - mówi Mirosław Arczak, lider rowerzystów na dzisiejszą trasę, na „co dzień” prowadzący również rajdy rowerowe w ramach wspomnianych kampanii”. - Co prawda na dzisiejszy wyjazd umawialiśmy się na internetowym forum „Olsztyn. Aktywnie!” i kadra też jest z tego projektu, ale tego rajdu, chociażby ze względu na jego długość, nie możemy zaliczyć do rajdów rodzinnych

Rowerzyści wystartowali spod olsztyńskiego ratusza kilkanaście minut po godzinie 10., by najkrótszą trasą, ale jednak licząca 22 kilometry (przez Dywity, Róźnowo, Tuławki) dotrzeć do Frączek, gdzie na godz. 13.00 zaplanowano rozpoczęcie zlotu.
R E K L A M A
banner
- Do Frączek w ostatni weekend lipca jeździmy od 10. lat z kilku powodów - wyjaśnia Mirosław Arczak. - Po pierwsze jest tam bardzo aktywna lokalna społeczność, która raz w roku chce gościć rowerzystów. Po drugie, odległość od Olsztyna nie jest zbyt duża, co pozwala wziąć udział w wyjeździe niezbyt zaawansowanym rowerzystom. Po trzecie, tereny Gminy Dywity warte są odwiedzenia, nawet po to, by zobaczyć zmiany jakie zachodzą tam w ciagu roku. No i po czwarte - to taka tradycja, że miejsce w rowerowym kalendarzu w ostatni weekend lipca zajmuje zlot we Frączkach.

A w programie jubileuszowego zlotu we Frączkach znajdują się m.in. święcenie rowerów, gry, zabawy i quizy, a także rowerowa loteria. Będzie również bufet.

Powrót olsztyniaków na miejsce startu do dzisiejszego rajdu planowane jest na godz. 16.30.     

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Start rajdu rowerowego do Frączek

»

29-07-2012

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.