Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2012-09-16 20:13 | Rozmiar tekstu: A A A

I Półmaraton Jakubowy odbył się w Olsztynie

Olsztyn24
Startuje Bieg Jakubowy | Więcej zdjęć »
513 osób z całej Polski, ale także gości z zagranicy, znalazło się na listach startowych rozegranego dzisiaj (16.09) w Olsztynie I Półmaratonu Jakubowego. Półmaratonowi towarzyszył też „zwykły” Bieg Jakubowy, w którym wystartowało 125 osób. Do biegu wystartowało też 5. wózkarzy.

Półmaraton Jakubowy rozegrano na trasie o długości 21,1 kilometra. Start zlokalizowano przy zespole obiektów sportowych OSiR przy ul. Głowackiego. Potem maratończycy pobiegli al. Piłsudskiego w kierunku ulicy Dworcowej, gdzie dwukrotnie pokonali pętlę od Placu Inwalidów Wojennych do ul. Żołnierskiej i z powrotem, potem przez okolice Aquasfery do ul. Kołobrzeskiej i dalej ulicą Dworcową do Al. Piłsudskiego. Dalej maratończycy przebiegli obok ratusza, ulicą Nowowiejskiego i Żarskiej do ul. Artyleryjskiej, by po minięciu Dworca Zachodniego PKP wbiec w ulicę Leśną. Ulicą Leśną trzeba było dotrzeć do oczyszczalni ścieków, a potem ruszyć w powrotną drogę do ulicy Konopnickiej i Nowowiejskiego na starówkę. Tam zlokalizowana była meta.

W półmaratonie mogli wystartować zawodnicy pełnoletni. Najstarszy z zarejestrowanych biegaczy miał 79 lat, a na mecie zameldowało się aż czterech 70-latków!
R E K L A M A
banner
Najszybciej trasę półmaratonu pokonał Dariusz Malich z Pasłęka. Najszybszą kobietą na trasie biegu okazała się Wioletta Kryza, reprezentująca Efekt War-Ma Olsztyn. Najszybszym wózkarzem tradycyjnie już w Olsztynie okazał się Bogdan Król z Ornety. Wśród wózkarzy była też jedna kobieta - Monika Seligowska. Siłą rzeczy wygrała więc klasyfikację wózkarek.  

Pula nagród I Półmaratonu Jakubowego wynosiła 14.400 zł. Trójka najszybszych biegaczy i biegaczek w klasyfikacji generalnej odebrała statuetki i nagrody finansowe w wysokości 1500 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce) i 500 zł (III miejsce). Na statuetki i nagrody finansowe mogli też liczyć zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych, a kategorii tych było sporo. Tutaj nagrody wynosiły 300 zł (I miejsce), 200 zł (II miejsce) i 100 zł (III miejsce). Każdy z uczestników biegu otrzymał też pamiątkowy medal.

Nagród finansowych nie było w 3,5 kilometrowych Biegu Jakubowym, gdzie nie obowiązywały żadne limity wiekowe, ale wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najszybsi również pamiątkowe gadżety.

Organizatorzy i sponsorzy przygotowali dla uczestników biegów wiele nagród rzeczowych. Ich losowanie trwało kilkadziesiąt minut.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
I Półmaraton Jakubowy w Olsztynie

»

16-09-2012

image
Na mecie I Półmaratonu Jakubowego (1)

»

16-09-2012

image
Na mecie I Półmaratonu Jakubowego (2)

»

16-09-2012

image
Nagrody I Półmaratonu Jakubowego (1)

»

16-09-2012

image
Nagrody I Półmaratonu Jakubowego (2)

»

16-09-2012

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.