Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ATK | 2012-09-30 14:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Obiektywni.pl zaprezentowali swoje prace w „Starym Zaułku”

Olsztyn24
Fotograficy prezentujący swoje prace na Obiektywni.pl zaprezentowali je w „Starym Zaułku” (fot. ATK- wszystkie) | Więcej zdjęć »

Pub „Stary Zaułek” pękał wczoraj (29.09) w szwach za sprawą wystawy autorstwa olsztyńskich i gdańskich pasjonatów fotografowania. Wystawa „Z wysokim OB” zorganizowana została przez grupę twórców skupionych w portalu obiektywni.pl.

Fotografie wykonało sześciu autorów pochodzących z Olsztyna i Trójmiasta. Stworzyli oni niebanalną prezentację – od fotografii abstrakcyjnej, przez pejzaże i architekturę, po portret i akt.

Mało brakowało, aby ta wystawa nie doszła do skutku – mówi Beata Podwysocka (login na obiektywni.pl: Tinkerbell). – W momencie, gdy już było wszystko gotowe, okazało się, że lokal, gdzie mieliśmy wystawić nasze prace niespodziewanie zakończył swą działalność. Sytuację uratował właściciel „Starego Zaułka”, który nas przygarnął.
R E K L A M A
banner
Poza nią na ścianach zawisły prace Sławomira Lacha, Marii Laskowskiej, Many Manowskiej, Adriana Manowskiego i Piotra Wyszykowskiego. Każdy z autorów fotografii przedstawił na nich swój własny świat i fascynacje. Sławomir Lach fascynuje się człowiekiem i portretem. Z kolei Maria Laskowska, z zawodu farmaceutka, z ogromną pasją portretuje pejzaże (na wystawie oglądamy jej kompozycje drzew) i szlifuje swój talent w Studium Fotografii Artystycznej Stefana Figlarowicza w Gdańsku.

Małżeństwo Manowskich – Mana i Adrian, wspólnie pasjonują się robieniem zdjęć. Mana zawsze kochała fotografię, lecz dopiero od niedawna zajęła się nią na poważnie.

Bardzo dużą wagę przywiązuję do tytułu fotografii – mówi Mana Manowska. – Wcześniej pisałam wiersze, więc słowo jest dla mnie ważne. Lubię bawić się nim bawić, składać go, żartować nieco... Tak więc obraz podobnie tworzę dobierając tytuł.

Z kolei mąż Many, Adrian Manowski, fotografował jako student, a potem zarzucił to zajęcie. Po latach wrócił do młodzieńczej pasji. Jego ulubione tematy to pejzaż, architektura i portret. Podobnie jak żona zabiera ze sobą aparat na wędrówki po świecie.  

Piotr Wyrzykowski jest pasjonatem krajobrazów warmińskich, wschodów słońca. Zajmuje się także fotografią ślubną. Wystawione w „Starym Zaułku” zdjęcia to część trwającego ciągle projektu „Warmia, czarno-białe kwadraty” oraz panorama warmińskiego krajobrazu.

Główna organizatorka wystawy Beata Podwysocka komponuje swe obrazy jak fakturę krawiecką, przycinając kompozycje do swych wyobrażeń. Zajmuje ję raczej abstrakcyjne ujęcie tematów.

Fotografie w „Starym Zaułku” można oglądać do końca października.

ATK

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl