Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2012-12-21 18:36 | Rozmiar tekstu: A A A

UWM wyróżniony statuetką „Łyny - Królewny Warmińskiej”

Olsztyn24
Prof. Ryszard Górecki odbiera statuetkę | Więcej zdjęć »
Od kilku lat statuetka „Łyny - Królewny Warmińskiej” jest najwyższym honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez samorząd Powiatu Olsztyńskiego. Do tej pory statuetki otrzymywały wyłącznie osoby szczególnie zasłużone dla powiatu. Dziś (21.12) po raz pierwszy wyróżniona została instytucja - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Statuetkę podczas XVIII sesji Rady Powiatu Olsztyńskiego odebrał rektor uniwersytetu prof. Ryszard Górecki.

- Z uniwersytetem współpracujemy od lat - mówi starosta olsztyński Mirosław Pampuch. - Nie tylko mamy podpisane porozumienia o współpracy, ale faktycznie współdziałamy. Wspólnie w uniwersytetem w starostwie uruchomiliśmy studencką poradnię prawną, podejmowaliśmy szereg wspólnych działań promocyjnych, jak chociażby związane z Traktem Biskupim w Bałdach, teraz wspólnie będziemy przygotowywali Olsztyński Obszar Aglomeracyjny. Wydziały uniwersytetu włączone są też w rozwój poszczególnych gmin położonych na terenie powiatu, chociażby w sprawy zagospodarowania przestrzennego. Jest wiele, wiele wątków naszej współpracy.

Starosta liczy też, że przyznane uniwersytetowi wyróżnienie będzie swoistym zobowiązaniem do zintensyfikowania współpracy obu instytucji.
R E K L A M A
banner
Profesor Górecki dziękując za wyróżnienie przypomniał m.in., że efektem wspólnych działań uniwersytetu i olsztyńskiego starostwa był doktorat honoris causa UWM dla prof. dra Hansa-Gerta PÖTTERINGA, a niebawem doktorat hc UWM może otrzymać kolejna wybitna osoba utrzymująca ścisłe i osobiste kontakty z samorządem Powiatu Olsztyńskiego - Christian von Bar z Osnabrück, nazywany pierwszym prawnikiem Europy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Statuetka „Królewny Warmińskiej Łyny” dla UWM

21-12-2012

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl