Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email ep | 2013-04-12 14:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Autysta-artysta. Jego „Stacja Autyzm” rusza w świat

Olsztyn24
Józek Budny otwiera swoją wystawę (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
„Stacja Autyzm - Warsztat Myśli” - tak brzmi pełna nazwa wystawy grafik komputerowych autorstwa 10-letniego Józka Budnego, chłopca z autyzmem, którą dziś (12.04) w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie otworzył marszałek Jacek Protas.

Na ekspozycji można zobaczyć dziesięć wybranych ze stu prac, wydrukowanych na płótnie canvas. Tematy to świat prehistoryczny, rozwój człowieka i historia wynalazków - wszystko, co najbardziej interesuje Józka. Symboliczną wstęgę przeciął on sam, marszałek i Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE.

- Wystawę zorganizowaliśmy, żeby w sposób intrygujący upowszechniać wiedzę na temat autyzmu - mówi Bogusława Budna, mama Józka. - Żeby mój syn był postrzegany przez otoczenie nie jako osoba chora, ale interesująca, ciekawa i wyjątkowa.
R E K L A M A
banner
Józek Budny od trzeciego roku życia jest wychowankiem ZPE. Niedawno otrzymał stypendium artystyczne marszałka województwa za projekt „Stacja Autyzm”, który zakłada pokazanie ekspozycji w różnych miejscach na terenie całego kraju. Między innymi we Wrocławiu, Łodzi i Solcu Kujawskim.

- Miejsce pierwszej wystawy nie jest przypadkowe - mówi Bogusława Budna. - Właśnie tutaj Józek otrzymał najlepszą pomoc i mógł rozwinąć swój talent. Czasem zastanawiam się, co by było, gdybyśmy tu nie trafili. Podejrzewam, że dziś nie stalibyśmy tutaj przed jego obrazami.

ep


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.