Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
KMP | 2013-11-06 16:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Policjanci z Olsztyna realizują program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka”

Olsztyn24
Wizyta policjanta w SP101 w ramach programu (fot. KMP)
Komenda Miejska Policji w Olsztynie włączyła się w realizację edukacyjnego programu „Klub Bezpiecznego Puchatka” przygotowanego przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego KGP we współpracy z innymi podmiotami. Policjanci z Wydziału Prewencji spotkali się z uczniami klas I Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 101 w Olsztynie, by edukować dzieci o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i podczas zabawy.

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej jest dla dzieci czasem niezwykle ważnym, ale i trudnym, gdyż muszą stać się bardziej samodzielne i wyrobić w sobie wiele nawyków związanych zwłaszcza z radzeniem sobie w nowych sytuacjach. Okres ten warto wykorzystać, zwracając uwagę najmłodszym na czyhające na nie niebezpieczeństwa i edukując, w jaki sposób można się przed nimi uchronić. Olsztyńscy policjanci włączają się wraz z rodzicami najmłodszych i ich nauczycielami w oddziaływania wychowawcze i uczą o potencjalnych zagrożeniach w domu, szkole i na drodze.

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 101 w Olsztynie wraz z policjantami z Wydziału Prewencji realizuje wzorem lat ubiegłych program „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Funkcjonariusz spotkał się z pierwszakami, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Spotkanie to było dla dzieci dużą atrakcją i jeszcze bardziej zachęciło je do poznawania zasad bezpiecznych zachowań, a nawet niektórych przepisów ruchu drogowego. Policjant przekazał dzieciom istotne rady, o których trzeba pamiętać, spędzając czas w domu i w szkole, a także bawiąc się na podwórku.

R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl