Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2014-01-17 21:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzyka z Olsztyna, zdjęcia z Chicago

Olsztyn24
Projekt „Bilet Olsztyn - Chicago” w Olsztyńskiem Planetarium | Więcej zdjęć »
W piątkowy (17.01) wieczór salę projekcyjną Olsztyńskiego Planetarium wypełniła muzyka i śpiew w wykonaniu olsztyńskich artystów niezależnych Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich. Patrząc zaś pod kopułę planetarium, w tym samym czasie mogliśmy spacerować ulicami odległego, ale jednocześnie bardzo polskiego Chicago w USA, spotykać się z jego mieszkańcami, uczestniczyć w ich codziennym życiu. Wszystko to za sprawą zrealizowanego przez Mierzyńskich we współpracy z polskojęzycznym Radiem Chicago projektu pod hasłem „Bilet Olsztyn-Chicago”.

Projekt rozpoczął się od „niewinnego” e-maila z pozdrowieniami, jaki Elżbieta Mierzyńska wysłała z Olsztyna do Radia Chicago. Efektem tego e-maila było m.in. zasypanie elektronicznej skrzynki pocztowej Elżbiety Mierzyńskiej cyfrowymi zdjęciami z Chicago. Z tego ogromu zdjęć fotograficy z Chicago wybrali około 400, które złożyły się na przygotowany przez pracowników Olsztyńskiego Planetarium slide show, przeznaczony do wyświetlania pod kopułą planetarium w technologii fulldome na trzech ekranach. Do pokazu Andrzej Mierzyński skomponował muzykę elektroniczną, a Elżbieta Mierzyńska napisała teksty. Pokaz zdjęć, muzyka i teksty do niej złożyły się na 59. minutowe widowisko, któremu nadano tytuł „Bilet Olsztyn - Chicago”.

Piątkowy pokaz był premierowy. Wzięły w nim udział osoby zaproszone do udziału w spektaklu. Byli wśród nich m.in. Anna Wasilewska - członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego i Konrad Lenkiewicz - przewodniczący komisji kultury, promocji i turystyki Rady Miasta Olsztyna. W planach autorów i organizatorów projektu są kolejne pokazy.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wprowadzenie do widowiska „Bilet Olsztyn - Chicago”

»

17-01-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl