Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2014-04-04 20:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Gala „Laur Najlepszym z Najlepszych”

Olsztyn24
Gala „Laur najlepszym z Najlepszych” | Więcej zdjęć »
Trzydzieści jeden Laurów trafiło dziś (4.04) do rąk sportowców, ludzi kultury, nauki, edukacji, ochrony zdrowia, przedstawicieli organizacji społecznych, a także przedsiębiorców z Warmii i Mazur. Wyróżnienia wręczył marszałek województwa Jacek Protas podczas dorocznej Gali o Laur Najlepszym z Najlepszych, w tym roku zorganizowanej w odnowionym Teatrze Jaracza.

Istotą Gali o Laur Najlepszym z Najlepszych jest uhonorowanie osób i instytucji, których sukcesy i osiągnięcia na skalę ogólnopolską i międzynarodową przyczyniły się do promocji Warmii i Mazur w roku 2013. Stąd też ywróżnienia trafiły do rąk:

» w kategorii „sport”:

- Denis Ambroziak - Mistrz Świata Seniorów w konkurencji k-1 na dystansie 4x200 m, Mistrz Europy U-23 w konkurencji k-1 na dystansie 200 m, brązowy medalista Uniwersjady w konkurencji k-4 na dystansie 200 m,
R E K L A M A
banner
- Karol Zalewski - Młodzieżowy Mistrz Europy w biegu na 200 m, Młodzieżowy Wicemistrz Europy w biegu sztafetowym 4x100 m, Mistrz Polski w biegu na 100 i 200 m,

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Martom-Traveland Spółka z o.o. - organizator Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej FIVB BEACH VOLLEYBALL WORLD CHAMNPIONSHIPS MAZURY 2013 w Starych Jabłonkach,

» w kategorii „kultura, sztuka, muzyka”:

- Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie - w roku 2013 jedna z najbardziej rozpoznawalnych i dynamicznych instytucji kultury w Olsztynie i regionie,

- Iwona Szymańska-Pavlović - za widowisko taneczno-muzyczne „Dziadek do orzechów”,

- Fundacja Borussia - w 2013 roku zdobyła doroczną nagrodę w dziedzinie kultury przyznaną przez Marszałka WOjewództwa Warmińsko-Mazurskiego oraz wyróżnienie przyznane wspólnie Fundacji Borussia i Stowarzyszeniu Wspólnota Kulturowa Borussia przez Ambasadę Izraela i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Chroniąc Pamięć”,

» w kategorii „nauka, edukacja”:

- Magdalena Anczykowska - zdobyła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy parki Krajobrazowe Polski,

- Drużyna Afterface w składzie: Albert Kempa, Mariusz Surdykowski, Filip Kaliński, Krzysztof Dyndal i Urszula Wiszowaty trenowana przez Joannę Kempa - I nagroda w Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w USA w zadaniu naukowym „Zobaczyć wiatr”,

- Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie - dzięki staraniom WBP w 2013 roku wprowadzono 90% uprawnionych bibliotek w wojewóztwie do Programu Rozwoju Bibliotek,

» kategoria „ochrona zdrowia”:

- Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie - I miejsce w kategorii Najlepszy Szpital Niezabiegowy w Kraju w rankingu szpitali „Bezpieczny Szpital 2013”,

- prof. Jerzy Gielecki wraz z zespołem w składzie: Michał Chlebiej, Anna Żurada, Andrzej Rutkowski z Katedry Anatomii Wydziału Nauk Nauk Medycznych UWM w Olsztynie - za zdobycie złotego medalu oraz Grand Prix za trójwymiarową prezentację pod nazwą „Interaktywny system fuzji morfologicznej struktur jako narzędzia planowania, szkolenia i dokumentowania operacji z wykorzystaniem intermodalnych obrazów 3D” na 62. Międzynarodowych targach Wynalazczości, badań naukowych i Nowych Technologii Brussele Innova w Brukseli,

- Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie - w 2013 dokonał nowatorskiej operacji rekonstrukcji żuchwy pod kierunkiem dr. Krzysztofa Dowgierda,

» kategoria „działalność społeczna”:

- Jolanta Dakowska - w 2013 roku zostałą wyróżniona tytułem „Ambasador Dobra” podczas XIX Ogólnopolskiej Gali Konkursu Samorządowego Nastolatków Ośmiu Wspaniałych,

- Kamil Kardymowicz - organizator ogólnopolskiego przedsięzwięcia pt. Koncert na Rzecz Ratownictwa Medycznego i Transplantologii z udziałem gwiazd polskiej i zagranicznej estrady muzycznej,

- Stowarzyszenie Elbląg-Europa - otrzymało europejską nagrodę Eurodesk 2013 Information&Dissemination Champion Awards za projekt Sieć Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur - ATOMY,

» kategoria „rolnictwo, żywność regionalna”:

- Browar Kormoran sp. z o.o. - piwo Kormoran Jasny zdobył II miejsce w kategorii Pilzner 11-13 proc. blg podczas VIII Konkursu Piw Rzemieślniczych Festiwalu Birofilia,

- Michał Szadkowski, Gospodarstwo Rolne Szarek - Mistrz Agroligi 2013 w województwie warmińsko-mazurskim w kategorii rolnik,

- Kazimierz Tokarski - pierwsze miejsce i tytuł czempiona 2013 r. za knura rasy pietrin na XXVI krajowej wystawie zwierząt hodowlanych Poznań 2013 oraz laureat IX edycji ogólnopolskiego konkursu na hodowcę trzody chlewnej 2013 w kategorii chodowca,

» kategoria „turystyka”:

- Hotel Krasicki - zdobył nagrodę Best Luxury Historical Hotel w konkursie World Luxury Hotel Award 2013,

- Hotel SPA dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie Sp. z o.o. - Restauracja Romantyczna - wyróżniona tytułem Najlepszej Restauracji w Polsce w konkursie Poland 100 Best Restaurants 2013,

- Wydawnictwo QMiKA Wojciech Kujawski - publikacja przez wydawnictwo nowego albumu „Łyna - Wadąg”, pierwszego w serii ukazującego tereny historycznej Warmii,

» kategoria „rozwój społeczno-gospodarczy regionu”:

- dwie partnerskie lokalne grupy działania: Warmiński Zakątek i Brama Mazurskiej Krainy - w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Leader Blekinge ze Szwecji zrealizowały międzynarodowy projekt i zwyciężyli w europejskim konkursie na najlepszy projekt współpracy nordycko-bałtyckiej w kategorii Rozwój Lokalny,

- Urząd Miejski w Olsztynku i Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku - otrzymali Nagrodę Super Samorząd 2012,

- Tracewicz Aleksander, Optyka-Optometria-Okulistyka - posiadacz wielu certyfikatów i międzynarodowych świadectw jakości,

Podczas gali wręczono też specjalne Laury, osobom dotychczas wielokrotnie wyróżnianym Laurami Najlepszym z Najlepszych:

» Platynowy Laur Najlepszym z Najlepszych otrzymał Andrzej Dowgiałło,  
» Diamentowe Laury Najlepszym z Najlepszych otrzymali:
- Gospodarstwo Pasieczne „Bartnik Mazurski”
- Gospodarstwo Pasieczne „Mostkowo”
- Pracownia Cukiernicza magdalena Kroczek,
- Masarnia Warmińska Masłowski,
- Mazurskie Miody ZPH „karolina” Bogdan Piasecki,
- Ranczo Frontiera Gospodarstwo Ekologiczne.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Gala „Laur Najlepsi z Najlepszych” 2014 (1)

»

04-04-2014

image
Gala „Laur Najlepsi z Najlepszych” 2014 (2)

»

04-04-2014

image
Gala „Laur Najlepsi z Najlepszych” 2014 (3)

»

04-04-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.