Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2014-05-22 20:29 | Rozmiar tekstu: A A A

„Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego nr 37 zaprosiły na piknik

Olsztyn24
Pszczeli piknik rozpoczęto od harców na łące | Więcej zdjęć »
W upalną pogodę, jaka nastała w Olsztynie, nie ma nic lepszego niż przebywanie na świeżym powietrzu. Z tego założenia wyszły małe i duże „Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego nr 37 i zaprosiły dzisiaj (22.05) swoje rodziny na piknik pod nazwą „W pszczelej rodzinie”.

Piknik był jednym z działań przeprowadzonych przez przedszkolną społeczność w ramach realizowanego od kwietnia bieżącego roku projektu edukacyjnego „Nawet miejska pszczoła może być zdrowa i wesoła” na temat aktywnej ochrony pszczół. Inspiracją był jeden z programów grantowych zaproponowanych przez ogólnopolskiego producenta żywności. Przedszkole zgłosiło projekt wyposażenia wiaty edukacyjnej powstałej w okalającym je ogrodzie. Grantu niestety nie wygrało, ale idea ochrony życia pszczół pozostała i nawet dotarła do zaprzyjaźnionego przedszkola w Rumunii, z którym olsztyńska placówka współpracuje w ramach programu eTwinning, zaś w przyprzedszkolnym ogrodzie pojawił się ul dla pszczół murarek (nieżądlących, dlatego bezpiecznych dla dzieci).

- Nasze przedszkole jest z założenia ekologicznym, dlatego realizujemy różne programy ochrony np. gadów i naszej przedszkolnej żaby - wyjaśnia Danuta Podhorodecka, dyrektor PM37. - Tym razem chcemy zwrócić uwagę na fakt potrzeby ratowania pszczół i owadów zapylających, których jest coraz mniej. Dzisiejszy piknik jest jednym z podjętych w tym celu działań, a kolejnym jest np. konkurs na domki dla pszczół.  
R E K L A M A
banner
Zabawę rozpoczęto od pszczelich tańców i śpiewania, następnie tłumnie przybyłe na piknik małe i duże „Pszczółki” rozpierzchły się po ogrodzie, by oddać się zabawie. W programie pikniku zaplanowano między innymi: konkursy, zabawy i tańce z zespołem „Okaryna”, spotkanie z pszczelarzami z Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy, zabawy ze studentami OSW, prezentacje akcesoriów pszczelarskich i produktów pochodzenia pszczelego, pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej. A wszystko to z przerwami na uszczknięcie frykasów przygotowanych przez rodziców „Pszczółek” i opiekunów prszczółkowego ula. 

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Piknik w Przedszkolu Miejskim nr 37 w Olsztynie

»

22-05-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.