Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2014-06-23 16:09 | Rozmiar tekstu: A A A

W czwartek ruszają XLI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”

Olsztyn24
Od lewej: Joanna Satanowska, Elwira Załoga-Kwas i Krzysztof Stachowski | Więcej zdjęć »
W czwartek (26.06) startują XLI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. Dzisiaj (23.06) podczas konferencji prasowej w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie z udziałem dyrektora instytucji Krzysztofa Stachowskiego poznaliśmy szczegóły programu tej znanej w kraju imprezy.

W tegorocznym konkursie o Nagrodę Agnieszki Osieckiej wystartuje 16 wykonawczyń. Będzie to pierwszy konkurs w historii Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych, kiedy na scenie wystąpią wyłącznie panie. Panowie pretendujący do występu na dziedzińcu olsztyńskiego zamku nie znaleźli bowiem uznania w oczach przeprowadzającego eliminacje jury.

Po przeprowadzonych w maju br. w CEiIK-u eliminacjach prawo udziału w części konkursowej Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych wywalczyły: Aleksandra Długosz (Warszawa), Karolina Filec (Rybnik), Julianna Grabowska (Żnin), Anna Grzelak (Olsztyn), Maria Jankowska (Olsztyn/Warszawa), Justyna Kunysz (Przemyśl), Lena Lepiarczyk (Rybnik), Agata Rożankowska (Toruń), Natalia Sisik (Stock Lacki), Karolina Słyk (Warszawa), Sylwia Zelek (Limanowa), Julita Zielińska (Lębork). W konkursie weźmie też udział Olga Lisiecka (Piotrków Trybunalski), laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - turnieju poezji śpiewanej, a także trzy laureatki konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”: Julia Rybakowska (Poznań), Martyna Stępień (Wrocław) i Maja Wojtaszek (Zagnańsk).
R E K L A M A
banner
Jak zwykle odbędą się dwa koncerty konkursowe (poprowadzi je Artur Andrus): pierwszy w czwartek (26.06) o godz. 21.00, drugi w piątek (27.06), również o godz. 21. Występy solistek oceniać będzie jury pod przewodnictwem Piotra Bukartyka z udziałem Elżbiety Adamiak, Basi Raduszkiewicz i Stefana Brzozowskiego. Laureatów konkursu poznamy w sobotę (28.06) podczas koncertu galowego, który również rozpocznie się o godz. 21. Nagrody dla laureatów ufundowali m.in. prezes zarządu TVP, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i prezydent Olsztyna. Wszystkie w wymienionych wyżej koncertów odbędą się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku.

Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”, to także koncerty wykonawców o ustalonej już renomie, jak również inne wydarzenia towarzyszące. W czwartek, po koncercie konkursowym I, organizatorzy zapraszają do olsztyńskiego amfiteatru na koncert Waglewski Fisz Emade. Początek koncertu o 22.30. W piątek natomiast, po koncercie konkursowym, na dziedzińcu zamkowym wystąpi Joanna Kondrat z towarzyszeniem Tubis Trio, a po niej Krystyna Świątecka. Po Koncercie Laureatów 2014, w sobotę, usłyszymy koncert przygotowany przez Joannę Satanowską zatytułowany „Nomada” z piosenkami Katarzyny Nosowskiej. Wykonawcami będą: Elżbieta Jarosik, Justyna Szafran, Alicja Pyziak, Hanna Śleszyńska i Agata Wątróbska.

Na wymienione wyżej koncerty trzeba kupić bilety (w cenie od 20 do 60 zł). Ale Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie - organizator Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” - przygotowało także imprezy towarzyszące festiwalowi, na które wstęp jest wolny. Biletów nie trzeba kupować, by zobaczyć zorganizowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu na Moście Zamkowym (ul. Zamkowa) wystawę tematyczną „Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję - 40 lat minęło”. Wystawa czynna będzie od 23 czerwca do 1 lipca br. Biletów nie będziemy też potrzebowali, aby zobaczyć inną wystawę tematyczną: „Wspomnienie o Poezji. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję na plakatach i zdjęciach”. Ta wystawa czynna będzie w okresie od 25 czerwca do 3 lipca w atrium Starego Ratusza WBP. Również wolny będzie wstęp na koncert Zespołu Muzyki Dawnej II Canto „Śpiewana Poezja od renesansu”. Koncert odbędzie się w sobotę (28.06) w Sali Kromera olsztyńskiego zamku. Początek o godz. 17.

W tym roku Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe również wyjdą poza Olsztyn. W piątek (27.06) w ruinach zamku w Szczytnie wystąpią Waglewski Fisz Emade oraz Joanna Kondrat z towarzyszeniem Tubis Trio.

Bilety na koncerty festiwalu „Śpiewajmy Poezję” można nabyć w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie ul. Parkowa 1 lub w mobilnej kasie przy olsztyńskim zamku przed koncertami.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa przed XLI Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi „Śpiewajmy Poezję”

»

23-06-2014

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl