Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2014-09-18 20:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawą twórczości absolwentów rozpoczęto obchody 50-lecia III LO w Olsztynie

Olsztyn24
Absolwenci III LO - autorzy wystawy | Więcej zdjęć »
W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto dzisiejszego (18.09) wieczoru wystawę „Literatura i sztuka. Absolwenci na 50-lecie III LO w Olsztynie”. Ekspozycja jest prezentacją twórczości osób, które na przestrzeni ostatniego półwiecza ukończyły olsztyńską „Trójkę”.

Pierwsze roczniki uzdolnionej artystycznie młodzieży opuściły mury III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie w latach 60. ubiegłego wieku. Wśród nich byli Marek Barański, Mariusz Hermanowicz czy Janusz Połom.Na początku lat 70. natomiast maturę zdali Jerzy Ignaciuk, Kazimierz Brakoniecki, Alicja Bykowska-Salczyńska i Paweł Jaszczuk. Mijały lata - pojawiali się kolejni absolwenci.

Uczestnicy wystawy:

» literatura: Piotr Bałtroczyk, Marek Barański, Kazimierz Brakoniecki, Alicja Bykowska-Salczyńska, Sławomir Fafiński, Jerzy Ignaciuk, Paweł Jaszczuk, Janusz Połom i Joanna Wilengowska;
R E K L A M A
banner
» sztuki plastyczne: Marek Barański, Iwona Bolińska-Walendzik (kurator wystawy), Urszula Dudko, Mariusz Hermanowicz, Marzena Huculak, Anna Kmieć, Barbara Kokoryn, Jakub Obarek, Mateusz Obarek, Janusz Połom, Joanna Rostańska, Ewa Skaper, Anna Stankiewicz i Maria Targońska.

Wystawa została zorganizowana przez MOK we współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika oraz Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół III LO. Jest wydarzeniem inaugurującym obchody 50-lecia istnienia tej placówki oświatowej, w ramach których główne wydarzenia zaplanowano na 19 i 20 września bieżącego roku.

Ekspozycję będzie można oglądać do 12 października.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie wystawy prac absolwentów III LO w Olsztynie

18-09-2014

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl