Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2014-12-09 20:43 | Rozmiar tekstu: A A A

PSL rekomendowało Gustawa Marka Brzezina na marszałka

Olsztyn24
Gustaw Marek Brzezin jest kandydatem PSL na marszałka województwa warmińsko-mazurskiego
Dotychczasowy wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustw Marek Brzezin prawie na pewno zostanie marszałkiem województwa w kadencji samorządu 2015-2018. Dzisiaj (9.12) na to stanowisko rekomendował go zarząd wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego w Olsztynie.

Przypomnijmy, że po ostatnich wyborach samorządowych władze PSL i PO uzgodniły, że każda z tych partii będzie rządziła w tych województwach, w których zdobyła więcej mandatów do sejmiku województwa. Na Warmii i Mazurach PSL zdobyło aż 14 mandatów, przy 9 uzyskanych przez PO.

Obie partie zdecydowały się kontynuować koalicję w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Efektem tego porozumienia był m.in. wybór podczas ostatniego posiedzenia sejmiku Piotra Żuchowskiego z PSL na przewodniczącego sejmiku. Zagadką, do dzisiaj, pozostawało nazwisko nowego marszałka województwa. Mówiło się o dwójce poważnych kandydatów: Gustawie Marku Brzezinie, dotychczasowym wicemarszałku województwa, oraz Urszuli Pasławskiej, obecnie wiceministrowi Skarbu Państwa. Dzisiaj te informacje potwierdziły się. Oboje stanęli do wewnątrzpartyjnych wyborów kandydata na marszałka województwa.
R E K L A M A
banner
Rywalizację wygrał Gustaw Marek Brzezin. Głosowało na niego 51 członków zarządu wojewódzkiego PSL. Urszula Pasławska otrzymała 28 głosów. Tak więc w najbliższy piątek (12.12), podczas II sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, PSL przedstawi Brzezina jako kandydata na marszałka.

Nie wiadomo, co stanie się z dotychczasowym marszałkiem Jackiem Protasem i dwójką jego zastępców: Anną Wasilewską i Jarosławem Słomą. Mają o tym jutro (9.12) zdecydować wojewódzkie władze Platformy Obywatelskiej. Wiadomo już, że Jacek Protas nie będzie wojewodą warmińsko-mazurskim, o czym spekulowało się zaraz po wyborach. Warunkiem powodzenia takiego scenariusza było objęcie mandatu poselskiego przez obecnego wojewodę Mariana Podziewskiego. Ten jednak do Warszawy się nie wybiera. Tak więc cała trójka członków dotychczasowego zarządu województwa reprezentująca PO, kandyduje do dwóch przypadających Platformie Obywatelskiej stanowisk wicemarszałków w nowym zarządzie województwa. Kto z nich uzyska partyjną rekomendację, dowiemy się najprawdopodobniej jutro.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl